Hetes község önkormányzata
Hetes község önkormányzata Galéria,turizmus,könyvtár,közigazgatás,közterület fenntartás,önkormányzati feladatok ellátása.
Céginformáció:
Hetes elnevezése hét számnévbõl, illetve az azt felvevõ 'hetes szolgáltató' nevébõl ered. Lakói udvari szolgálatot teljesítettek, szabad gazdak voltak. A települést 1237-ben templomos helyként említi elõször Jakab somogyi fõesperes. 1263-ban IV. Béla Herbord vitéznek adományozta. Az Országház elõcsarnokában függõ térkép már kettõs karikával jelezte Hetest, 1490-ben mezõváros volt. A XV. században Mátyás király fiának, Corvin Jánosnak adta, akkor kaphatott a falu vásárjogot is. A hódoltság alatt és utána is szünetelt a vásártartás, egészen 1847-ig. Az 1563. évi török kincstári adóív 40 hetesi házat említ. A pannonhalmi dézsmaváltság jegyzéke szerint 1660-ban Csobánc várához tartozott. A XVIII. században a Jankovich család birtokolta, tõlük vásárolta meg gróf Somssich Pongrác 1842-ben. A század elején 1100-an laktak a községben. 1944 végén a Kaposvár-Fonyód vasútállomástól keletre fekvõ szomszédos községekben telepítették ki a falu lakóit.
1945-ben mintegy 1200 hold szántót osztottak ki a helybelieknek, és 186-an kaptak 800 négyszögöles házhelyet. Az elsõ termelõszövetkezeti csoport 1952-ben alakult, a Vikár Béla Mgtsz 1959 decemberében jött létre. A község 1969-ben Csombárd, Hetes és Juta közös tanácsának székhelye lett. A rendszerváltás után alakult körjegyzõségbõl 1990-ben vált ki Juta.
Üzleti ajánlat:
Galéria,turizmus,könyvtár,közigazgatás,közterület fenntartás,önkormányzati feladatok ellátása
Hetes belterülete 163 ha, külterülete: 2500 ha.
Hetes Kaposvártól északnyugatra, 12 kilométerre fekszik. Közúti összeköttetése Kaposvár, Marcali és Somogysárd felé van. 1997-ben kezdték el Hetest Kaposmérõvel összekötõ 3,6 kilométeres út építését, a beruházás 70 millió forintba került. A megyeszékhely autóbusszal könnyen elérhetõ, óránként közlekednek a járatok. Hetes a Fonyód – Kaposvár és a Gyékényes – Kaposvár vasútvonalon, a kaposfüredi és a kaposmérõi állomásoktól egyaránt 7 kilométerre van.
Kisebb dombok és lankás lejtõk határolják a települést. Éghajlata kedvezõ, talaja termékeny. A 30-40 Aranykoronás szántók rendkívül jó minõségûek. A község vízválasztó vonalra esik, északon a Balaton, délen a Kapos irányába folynak a vizek, közülük legnagyobb a Hidasi-árok.
Minden jog fenntartva 2024©