KAÁLI INTÉZET
KAÁLI INTÉZET
Céginformáció:
Lombikbébi kezelés menete
(in vitro fertilizáció, IVF)
A terhesség természetes úton úgy jön létre, hogy a menstruációs ciklus közepén a petesejt kiszabadul a petefészekből és a petevezetőbe ér, ahol találkozik a hímivarsejtekkel, és megtörténik a megtermékenyülés. A megtermékenyített, osztódásnak indult petesejt a méh üregébe vándorol, és miután itt beágyazódik, létrejön a terhesség.
Amennyiben a terhesség nem jön létre természetes módon (40% női, 40% férfi és 20% ismeretlen eredetű meddőség), a petesejt megtermékenyítése - megfelelő indikáció esetén - laboratóriumi körülmények között lombikbébi módszerrel történik, melynek egyes lépései a következők:
1. lépés: A petefészek előkészítése
A siker egyik legfontosabb feltétele, hogy több petesejt álljon rendelkezésre a lombikbébi kezeléshez. Ehhez a petefészek olyan hormonális előkészítése szükséges, amellyel a petesejtek fejlődését segíteni lehet. Az injekcióval beadott hatóanyagot a páciensek egyedi javallat alapján kapják. A petesejtek érésének folyamatát az orvos ellenőrző vizsgálatokkal kíséri figyelemmel, átlagosan 2-3 (ritka esetben ennél több) alkalommal. Az ellenőrző vizsgálat általában ultrahanggal történik, de szükség esetén vérvételre is sor kerül hormon meghatározások céljából.
2. lépés: A petesejtek leszívása
A lombikbébi kezelések következő fázisában a petesejtek leszívására kerül sor a műtőben, ultrahang ellenőrzés mellett, steril körülmények között. A beavatkozás során a hüvelyen át egy ultrahangfejre szerelt eszköz segítségével leszívják a petesejteket tartalmazó folyadékot a petefészkekben lévő tüszőkből.
A petesejtek leszívása alacsony kockázatú beavatkozásnak számít, szövődmények ritkán fordulnak elő. A beavatkozás altatásban és altatás nélkül is elvégezhető, és a páciensek 2-3 órás orvosi megfigyelés után kísérővel hazamehetnek.
3. lépés: A petesejtek megtermékenyítése és tenyésztése
A biológus speciális mikroszkóp alatt keresi meg a tüszőfolyadékban lévő petesejteket, majd tápoldatba és inkubátorba helyezi őket, ahol az élettani körülményeikhez hasonló feltételeket biztosítanak. A hímivarsejteket laboratóriumi módszerek segítségével előkészítik a megtermékenyítésre.
Az egyszerűbb esetekben a meghatározott számú előkészített spermiumot egy szövettenyésztő edényben a petesejtek mellé helyezik. Ebben az esetben a hímivarsejtek lényegében a természetben ismert módon termékenyítik meg a petesejteket.
Férfimeddőség esetén, amikor nem áll rendelkezésre megfelelő mennyiségű hímivarsejt, akár egyetlen spermium is elegendő a petesejt megtermékenyítésére. Az ehhez szükséges hímivarsejtet ugyanis ún. mikromanipulációs módszerekkel is be lehet juttatni a petesejtbe. Ezt az eljárást intracitoplazmatikus spermium injekciónak (ICSI) nevezik.
Megtermékenyítésüket követően a petesejtek visszakerülnek az inkubátorba. Mikroszkópos ellenőrzéssel már a beavatkozást követő napon megállapítható, hogy valóban bekövetkezett-e a megtermékenyülés. Bármilyen módszer alkalmazásáról legyen is szó, optimális esetben a petesejtek kb. 70 százaléka termékenyül meg.
Az ellenőrzés után a már megtermékenyült petesejtek még legalább egy, de legfeljebb 5-6 napig inkubátorban fejlődnek tovább, egészen a beültetésig. Indokolt esetben arra is van lehetőség, hogy az embriók későbbi könnyebb megtapadását már ebben a fázisban megpróbálják segíteni a petesejtet körülvevő burok megrepesztésével (ún. asszisztált hatching).
A laboratóriumi munkához tartozik a beültetésre nem került embriók mélyfagyasztása is. A megtermékenyült, de fel nem használt embriókat olyan speciális oldatba teszik, amely a fagyasztás során megvédi őket a jégkristályok képződésétől. Maga a fagyasztás egy számítógép által vezérelt fagyasztókészülékben történik, és több órát vesz igénybe. A fagyasztott embriók speciális tárolókba kerülnek elhelyezésre. Későbbi felhasználás esetén az olvasztás után dől el, hogy az embriók életképesek maradtak-e.
4. lépés: Az embriók visszahelyezése (embrió transzfer)
Az embriók méhüregbe történő beültetése fájdalommentes beavatkozás, a páciens számára olyan, mintha egy szokásos nőgyógyászati vizsgálaton venne részt. A biológus egy erre a célra kifejlesztett, steril, egyszer használatos katéterbe szívja föl a kiválasztott embriókat, minimális mennyiségű tápoldattal.
Az orvos a puha, vékony katétert a hüvelyen keresztül, az előzetesen ultrahanggal meghatározott méhhossznak megfelelő távolságig bevezeti, és az embriókat befecskendezi. Az embrió transzfert követően a biológus ellenőrzi a katétert, hogy valóban minden embrió bekerült-e a méhbe.
Magyarországon törvény szabályozza a beültethető embriók számát. Azt, hogy hány embrió kerüljön visszahelyezésre, minden egyes esetben a pár dönti el a részletes, mindenre kiterjedő orvosi felvilágosítás alapján.
A lombikbébi kezelések eredményeként létrejövő terhesség semmiben sem különbözik a természetes fogantatás során bekövetkező terhességtől; a kihordás és a szülés folyamata is a megszokott módon zajlik le.
További Információért Kérjük Kattintson A:www.kaali.hu Weboldalunkra!
Üzleti ajánlat:
Miért bízhat a Kaáli Intézet mesterséges megtermékenyítés programjában?
Tapasztalat - az Intézet a világ egyik legnagyobb tapasztalattal rendelkező lombikbébi centruma, ahol a sikeres kezelések eredményeként eddig több mint 10 000 gyermek születhetett meg.
Sikeresség - az Intézet eredményességi mutatói nemzetközi szinten is kiemelkedők.
Jó hírnév - a kezeléseken részt vett páciensek jó szívvel ajánlják az Intézet szolgáltatásait családtagjaiknak, barátaiknak és ismerőseiknek.
Országos hálózat - az Intézet országos hálózatként működik, így a páciensek a lakóhelyükhöz legközelebb eső központot választva vehetnek részt a kezeléseken.
Orvosi egyetemi kapcsolatok - az Intézet fokozott figyelmet fordít arra, hogy közvetlen, folyamatos munkakapcsolatot tartson fenn magyar, európai és amerikai orvosi egyetemekkel.
Minősített orvosok - az Intézet főigazgatója a Magyar Tudományos Akadémia köztestületi tagja. Az orvosok közül hárman habilitált doktori címmel, öten PhD fokozattal, hárman pedig endokrin szakvizsgával rendelkeznek. Egy orvos rendelkezik amerikai szakvizsgával szülészet- nőgyógyászatban és endokrinológiában egy pedig a német szakvizsgát is letette.
Európai és amerikai szakmai minősítés - a kezelések magas szakmai színvonalát biztosítja, hogy az Intézet orvosai vezető amerikai és európai szakmai társaságok aktív tagjai.
Szakmai tanácsadó testület - az Intézet napi munkáját számos nemzetközileg elismert szaktekintély segíti tanácsadás vagy konzultáció formájában.
ISO minősítés - az Intézet rendelkezik az International Organization for Standardization (ISO2001) minősítéssel.
* * *
A Kaáli Intézet eredményességét hűen tükrözi, hogy napjainkban a Magyarországon született gyermekek közel kettő százaléka az Intézetben végzett sikeres lombikbébi kezeléseknek, inszeminációknak és más meddőségi eljárásoknak köszönhetően jön világra.
A lombikbébi program országos hálózattá fejlesztéséért, a nemzetközi szinten is elismert működtetéséért, a gyermektelen magyar párok szolgálatáért és a magyar demográfiai helyzet javítása érdekében tett sokoldalú erőfeszítéseiért a Kaáli Intézet alapítója több rangos állami, egyetemi és alapítványi kitüntetést vehetett át az elmúlt években.
A Kaáli Intézet valamennyi munkatársát büszkeséggel tölti el, hogy az Intézet klinikai és tudományos munkásságát, a dolgozók hivatástudatát két magyar köztársasági elnök, Göncz Árpád és Mádl Ferenc, magas kitüntetéssel ismerte el, emellett a Szegedi Tudományegyetem, valamint az Amerikai - Magyar Alapítvány is díjjal fejezte ki nagyrabecsülését.
KAÁLI INTÉZETEK: Budapest
Telefon: +36 (1) 202-2802
E-mail Budapestre
Szeged
Telefon: +36 (62) 423-623
E-mail Szegedre
Győr
Telefon: +36 (96) 511-210
E-mail Győrbe
Debrecen
Telefon: +36 (52) 537-517
E-mail Debrecenbe
Miskolc
Telefon: +36 (46) 347-600
E-mail Miskolcra
Tapolca (társintézet)
Telefon: +36 (87) 510-365
E-mail Tapolcára
Egyéb szolgáltatásaink
A Kaáli Intézet orvosai és munkatársai telefonon bármikor elérhetők, és minden esetben segítőkészen fogadják a hívásokat. A kezelések időpontját a páciensek igényeihez alkalmazkodva jelölik ki. A választott időpontokat minden esetben betartják, így a Kaáli Intézet pácienseinek hosszadalmas várakozással nem kell számolniuk.
Az Intézet orvosai és biológusai kizárólag meddőségkezeléssel foglalkoznak, tehát a létrejött terhesség megállapítása után a páciensek visszakerülnek beutaló orvosaikhoz, akik a terhesgondozást végzik.
A lombikbébi kezelések előtt és után a Kaáli Intézet páciensei egyéb kiegészítő szolgáltatásokat is igénybe vehetnek térítési díj ellenében:
Nőgyógyászati vizsgálat Férfimeddőségi vizsgálat (andrológia)
Hormon meghatározások
Ultrahang
Laboratóriumi vizsgálatok
Petevezeték átjárhatósági vizsgálatok
Méhtükrözés
Terhesség-meghatározás (hormonális, ultrahang)
További meddőségi kezelések:
Mesterséges megtermékenyítés saját ivarsejtekkel
Mesterséges megtermékenyítés donor ivarsejtekkel
Hormonális meddőségi kezelések
A felsorolt szolgáltatások részleteiről a Kaáli Intézet szívesen ad felvilágosítást a telefonon, e-mailen keresztül érdeklődő, illetve az Intézetet személyesen felkereső pároknak.
További Információért Kérjük Kattintson A:www.kaali.hu Weboldalunkra!
Minden jog fenntartva 2025©