Noszlopy Gáspár Általános és Alapfokú Művészetoktatási Iskola

Noszlopy Gáspár Általános és Alapfokú Művészetoktatási Iskola kompetencia alapú oktatás ,informatika oktatás, idegen nyelv oktatás, mûvészeti képzés, néptánc oktatás, iskola, általános iskola, képzés, oktatás, mûvészetoktatás, alapfokú mûvészetoktatás,

Céginformáció:
Az iskola története



Elõdintézményünket a Polgári Fiúiskolát 1908-ban alapította a Marcali Polgári Iskolai Egyesület. Négy sikeres év elteltével a Marcali Polgári Leányiskolai Egyesület létrehozta a Polgári Leányiskolát. A növekvõ pénzügyi gondok miatt a fenntartó egyesületek a város képviselõtestületének kezdeményezésére a Polgári Fiú és Leányiskolát 1924-ben állami fenntartásba adták. A környék egyetlen középfokú intézményének számító iskola Klebelsberg Kunó kultuszminisztersége idején, 1928-ban új, korszerû iskolaépületet kapott: ez iskolánk jelenlegi, fõépülete. Ugyanettõl az évtõl két intézmény közös igazgatás alá került Magyar Királyi Állami Fiú és Leány Polgári Iskola néven. Húsz éven át szép eredményekkel, s növekvõ számban képezte a város és városkörnyék fiataljait.

Marcali és környékének legismertebb, legsikeresebb iskolájának utolsó évfolyama 1948-ban hagyta el az intézményt, miközben 1945-tõl már általános iskola is mûködött e falak között. (A három év az ún. "együttmûködõ iskola" idõszaka volt. ) A polgári iskola fennállásának 40 éve alatt 7057 diák szerzett polgári iskolai bizonyítványt.

Az általános iskola több tagiskolával mûködött (Bize, Boronka, Gomba, Gyóta, Horvátkút, Kelevíz), melyek az évek során sorra bezárták kapuikat. Iskolánknak folyamatosan körzetközponti szerepe volt.

1969-ben az iskolát új épületszárnnyal, 1984-ben pedig technika tantermekkel bõvítették.

1975-ben felvette Noszlopy Gáspár - az 1848/49-es forradalom és szabadságharc marcali származású kormánybiztosának - nevét.

Az intézményben az elmúlt évtizedekben mûködött idegen nyelvi tagozat és többféle anyanyelv tanítási program.

Paralel tárgyként tanítottuk az informatikát, s közremûködtünk több tantárgyi innovációban is.

6 éve - a szülõk választása szerint - német, vagy angol nyelvet tanulhatnak iskolánk diákjai.

Üzleti ajánlat:
HÁZIREND



A házirend azoknak a szabályoknak a gyûjteménye, amelyek betartása kötelezõ a tanulók, iskolai dolgozók, szülõk számára az iskola egész területén.
Elkészítésekor figyelembe vettük:
a közoktatásról szóló - többször módosított 1993.évi LXXIX törvényt,
a nevelési - oktatási intézmények mûködtetésérõl szóló 11/1994.(VI.8.) MKM rendeletét,
a nevelési - oktatási intézmények mûködésérõl szóló - többször módosított - 8/2000.(V.24.) OM rendeletét,
a gyermekek védelmérõl és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997.évi XXXI. törvényt,
a intézmény Pedagógiai programját,
az iskolánk SZMSZ-ét.

1. Az eredményes és sikeres tanuláshoz a tanítási órán kívül is segítséget kérhetsz. Kérésedet jelezd szaktanárodnak, osztályfõnöködnek.

2. Magántanulóként folytathatod tanulmányaidat. Ehhez szüleidnek írásban kell kérvényt benyújtaniuk az iskola igazgatójának.

3. 1-4. osztályban térítésmentesen iskolaotthonos nevelésben és oktatásban részesülhetsz. Jelentkezésedhez iskolai formanyomtatványt kell kitöltenie szüleidnek beíratásodkor. Körzethatáron belül minden tanulót felvesz az iskola. Körzethatáron kívülrõl érkezõket az osztálylétszám határáig fogad az intézmény, ha a szülõ vállalja az ezzel járó kötelezettségeket.
A döntésnél figyelembe veszik:
az óvodai szakvéleményeket,
a nevelési tanácsadó javaslatait,
szülõ egyéni kéréseit.
Az igazgatói elbírálást követõen szüleid május 31-ig kapnak írásos értesítést.

4. Az iskola választható tantárgyakat ajánl az 5.-es és a 7-8.-os évfolyamok számára. Jelentkezni 4. és 6. évfolyamon május 15-ig iskolai formanyomtatványon lehet. Az 5.-eseknek 5. osztály év végéig, a 7.-eseknek 8. osztály év végéig kötelezõ a tanórákon való részvétel. Kötelezettséged teljesítése alól az igazgató adhat felmentést szüleid írásban benyújtott kérelmére, melyben egészségügyi okokra vagy nevelési tanácsadó, tanulási képességet vizsgáló bizottság szakvéleményre hivatkozhatnak.
Az általad választható tantárgyak óraszáma nem haladhatja meg 1-6. osztályban a heti két, 7-8. osztályban a heti négy órát.

5. Tanulószobai foglalkozást térítésmentesen igényelhetsz. Jelentkezésedhez iskolai formanyomtatványt kell kitöltenie szüleidnek, és leadni május 15-ig. Rendkívüli esetben szüleid év közben is kérhetik felvételedet.
A felvételnél elõnyt élveznek:
a hátrányos helyzetû,
tanulási nehézséggel küzdõ,
bejáró,
alacsonyabb évfolyamba járó tanulók.
A tanulószobai foglalkozást szülõi kérésre bármikor szüneteltetheted, vagy végleg befejezheted.
A tanulószoba mûködési rendjét köteles vagy betartani.

6. Az iskola által meghirdetett szakkörökre május 15-ig iratkozhatsz fel. Ezek térítésmentesek. A szakkörök indításáról a hatályos jogszabályok alapján az igazgató dönt. A szakkörök a tanév elsõ napján indulnak. A szakkörön tanév végéig kötelezõ részt venned, hiányzásaidat igazolnod kell. Szüleid írásban kérhetik felmentésedet a részvétel alól.
Javaslatot tehetsz az iskola által meghirdetett szakkörök mellett új szakkörök indítására, melyekre a fenti határidõk és szabályok vonatkoznak.

7. Tanórán kívüli foglalkozás keretében térítésmentesen hitoktatásban vehetsz részt.
Jelentkezésedhez iskolai formanyomtatványt kell kitöltenie szüleidnek, és leadni május 15-ig.

8. Az iskolai étkezést térítési díj ellenében igénybe veheted. Jelentkezésedhez iskolai formanyomtatványt kell kitöltenie szüleidnek, és leadni május 15-ig. A Gyermekélelmezési Központba az iskolából csak tanári felügyelettel mehetsz és ott csak tanári felügyelettel ebédelhetsz.

9. A család anyagi helyzetétõl függõen ingyenes vagy kedvezményes tankönyvellátásban, étkezésben részesülhetsz. Az alanyi jogon járó tankönyvtámogatás feltételeirõl, szabályairól az iskola gyermekvédelmi felelõsétõl, osztályfõnöködtõl kaphatsz te és szüleid részletes felvilágosítást. Az igényléshez szüleidnek nyilatkozatot kell benyújtaniuk május 15-ig az iskola titkárságán.
Nem alanyi jogon járó tankönyvtámogatást is igényelhetsz a család szociális helyzete alapján. Ehhez szüleidnek kérvényt kell benyújtaniuk az iskola igazgatójához, aki az osztályfõnök javaslatát figyelembe véve dönt.

10. Az ingyen kapott tankönyvek az iskola tulajdonát képezik. Amelyekre a következõ tanévben nem lesz szükséged, a tanév utolsó hetében osztályfõnöködnek le kell adnod megkímélt állapotban. Használhatatlan állapot esetén az árát meg kell térítened.

11. Az iskola által szervezett egészségügyi szûrõvizsgálatokon részt kell venned. A szûrõvizsgálatok idõpontjáról és tárgyáról az osztályfõnököd elõre tájékoztat. Szüleid írásban kérhetik felmentésedet a szûrõvizsgálatokon történõ kezelések alól.

12. Használhatod az iskola helyiségeit, létesítményeit nyitvatartási idõben pedagógus felügyeletével, az erre vonatkozó mûködési szabályok betartásával. A mûködési szabályokat az adott létesítményben kifüggesztve találod.
Az iskolai diákönkörmányzat jogosult nyitvatartási idõn kívül is használni a létesítményeket, ha a nevelési-oktatási munkát és a munkatervben szereplõ programokat nem akadályozza. Az igényt be kell jelenteni 1 héttel a program elõtt az igazgatónak és a létesítmény, helyiség felelõsének.

13. Társaddal (minimum 6 fõ) közös tevékenységetek megszervezésére diákkört hozhatsz létre. A diákkör megalakítását be kell jelentened írásban az diákönkormányzatot segítõ tanárnak. A bejelentésben nevezd meg a közös tevékenységet, a tagok nevét és osztályát, a diákkör vezetõjét. A nevelõtestület megtagadhatja a diákkör mûködését, ha az ellenkezik az iskolára vonatkozó jogszabályokkal. A diákkör dönt saját közösségi életének szervezésérõl, tisztségviselõinek megválasztásáról. Döntés elõtt ki kell kérnie a nevelõtestület véleményét. A diákkör használhatja a iskola helyiségeit, pedagógus felügyeletével, a nevelõ-oktató munkát és a munkatervben szereplõ programokat nem akadályozva. Tanári felügyeletrõl a diákkör gondoskodik. A diákkör mûködéséhez kérheted a tárgyi feltételek biztosítását az iskolavezetéstõl. A diákkör mûködése az adott tanév végén megszûnik. A diákkör jogosult egy képviselõt delegálni a diákönkormányzatba.

14. Véleményt nyilváníthatsz az iskola életével kapcsolatos valamennyi kérdésben az emberi méltóság és társaid tanuláshoz való jogának tiszteletben tartásával:
osztályfõnöki órákon
az osztályképviselõ útján a diákönkormányzatban
a diákönkormányzat által szervezett évenkénti diákfórumon
az iskolaigazgató fogadóóráján.

15. Jogaid gyakorlása közben ért sérelmeiddel, problémáiddal, kérdéseiddel a diákönkormányzathoz, az iskolaszékhez, osztályfõnöködhöz, tanáraidhoz, a tagozatot irányító igazgatóhelyetteshez, igazgatódhoz, a gyermek- és ifjúságvédelmi felelõshöz fordulhatsz, és kérheted annak törvény szerinti orvoslását.

16. Tájékozódásodhoz használhatod a könyvtárban megtalálható jogi dokumentumokat. A tanév elsõ osztályfõnöki óráján megbeszélésre kerül a Házirend. Az elsõ osztályos tanulók szülei a beíratáskor kapják kézhez.

17. Iskolai diákönkormányzat megalakításában bármely tanuló, diákközösség részt vehet. A megalakulás tényét írásban be kell jelenteni az iskola igazgatójának. Az iskolai diákönkormányzat mûködéséhez az intézmény anyagi támogatást biztosít, melynek mértékét az igazgató határozza meg, és errõl a diákpolgármestert a megalakulást követõ 5 munkanapon belül tájékoztatja.

18. Az iskola bármely tanulója a tanév elsõ két hetében diákválasztás keretében jelölt lehet, és jelölhet a diákpolgármester személyére. A diákpolgármester az iskolai diákönkormányzat vezetõje lesz. A második legtöbb szavazatot kapott tanuló a diákpolgármester helyettese lesz.

19. A tanulók nagyobb közösségét érintõ ügyek eldöntése elõtt ki kell kérni az iskolai DÖK véleményét.
A véleményezési jog gyakorlása szempontjából a tanulók nagyobb közösségének az évfolyam számít.

20. A tanítás 8 órakor kezdõdik. 7.45-ig kell megérkezned az iskolába. Beérkezésed után tilos elhagyni az iskola területét az osztályfõnök vagy az ügyeletes nevelõ engedélye nélkül. Azok a tanulók, akik orvosi javaslatra testnevelés alól felmentettek, hiányozhatnak a testnevelés óráról, amennyiben az az órarend szerinti elsõ vagy utolsó óra. Ehhez írásbeli szülõi kérés szükséges.

21. Jelzõ csengetés után a szülõk kötelesek elhagyni az intézményt. A tanítás befejezése után a gyermeket a kijelölt helyen kell várni.

22. A tanóra idõtartama 45 perc, az óraközi szüneteké 10 és 15 perc. A tanítás megkezdése elõtt és az óraközi szünetekben az udvaron és a zsibongóban, rossz idõ esetén az alsósok osztálytermekben, a felsõsök a zsibongóban vagy a szaktantermek elõtt várakozhatnak.

23. A szaktantermekben csak a szaktanár felügyeletével tartózkodhatnak tanulók.

24. Mobiltelefonodat tanórák alatt ki kell kapcsolnod. Engedély nélkül az iskolában nem készíthetsz hang- és képfelvételeket.

25. Tízórai szünetben az osztályteremben vagy a büfé elõtti zsibongóban tartózkodhatsz, onnan jelzõ csengetéskor indulj el az órára. A büfében, és az automatából vásárolt poharas italokat a büfé elõtti térben kell elfogyasztanod.

26. Tanítási idõn kívül az iskola területén csak tanári felügyelettel tartózkodhatsz. Aki délutáni foglalkozásra várakozik az köteles tanulószobára vagy bejáró felügyeletre menni.

27. Tanórai és tanórán kívüli foglalkozásokról való távolmaradásodat a hiányzás utáni elsõ munkanapon, de legkésõbb egy héten belül igazolnod kell! Az igazolás bemutatásának elmulasztása esetén az órák igazolatlannak minõsülnek, függetlenül attól, hogy késõbb bemutattad az igazolást.

28. Egy tanévben 3 napot a szülõ is igazolhat a tájékoztató füzetben, ezt meghaladó hiányzásaidról hivatalos(orvosi) igazolást kell hoznod.
Elõre látható távollétedhez szüleidnek az osztályfõnöködtõl (legfeljebb 3 napra), illetve az igazgatódtól (hosszabb idõtartamra) kell engedélyt kérniük a tájékoztató füzetben. Ez egyben a távolmaradás igazolása is. A távolmaradási engedélyt az igazgató indoklással elutasíthatja, ha a tanulmányi kötelezettségeid minimumszintû teljesítését veszélyezteti a hiányzásod.
Egy igazolatlan óra esetén osztályfõnöki figyelmeztetésben, három igazolatlan óra esetén osztályfõnöki intésben részesülsz. A 6. igazolatlan óra elérése után igazgatói intést, a 12. igazolatlan óra után nevelõtestületi intést kapsz. Ezt követõ mulasztások esetén az osztályfõnök javaslatára az iskola igazgatója dönt a fegyelmi eljárás megindításáról.

29. Amennyiben a tanóra megkezdése után érkezel, késõnek minõsülsz. Késéseid percei összeadódnak. 45 perc késés 1 óra hiányzásnak számít, amit igazolnod kell. Késéseidet szaktanáraid a naplóban rögzítik.

30. A tanórákon az iskola által biztosított alapanyagokból, a tantervi követelményeknek megfelelõen elõállított munkadarabok tulajdonjoga az iskolát illeti meg, felhasználásáról a szaktanár dönt. Amennyiben értékesítésre kerül, úgy a bevétel 30%-a a készítõ tanulót illeti meg, a 70%-a az iskoláé. A tanórán kívüli tevékenységek során, a tanulók által hozott alapanyagok felhasználásával készülõ, majd iskolai szervezésben értékesített tanulói termékek árának 90%-a készítõjét, 10%-a az iskolai diákönkormányzatot illeti meg.

31. Egy osztályközösség egy tanítási napon legfeljebb két témazáró dolgozatot írhat. Ennek idõpontját a szaktanár legkésõbb az összefoglaló órán ismerteti, és ceruzával a naplóba bejegyzi.

32. Alsó tagozatban 2, felsõ tagozatban 1 tanulónak el kell látnia a hetesi feladatokat. A hetes választás rendjét az osztályközösség határozza meg az osztályfõnök egyetértésével.
A hetes feladatai:
szellõztetés, táblatörlés,
szünetekben a táskák felügyelete,
az udvarra vonulás irányítása,
a tisztaság megõrzése, az órák után az osztályterem ellenõrzése.
jelenteni az igazgatóhelyettesnek, ha 10 perccel becsengetés után nem érkezett tanár a tanórára

33. 3. évfolyamtól az osztályközösségeknek iskolai ügyeletet kell adni. Az ügyeletes választás rendjét az osztályközösség határozza meg az osztályfõnök egyetértésével. Az ügyeletesek feladatait a tanulói ügyeleti szabályzat tartalmazza.

34. A mûvészeti iskolai térítési díjat postai utalványon október 15-ig, illetve február 15-ig kell befizetned. A térítés mértékét a fenntartó határozza meg. Idõarányos visszatérítést kaphatsz, ha önhibádon kívül kimaradtál.
50%-os kedvezményben részesülsz, ha a családból másodikként iratkozol be a mûvészeti iskolába.
Térítési díj mentességben részesülsz, ha a családból harmadikként iratkozol be a mûvészeti iskolába.

35. A tanév elsõ osztályfõnöki óráján tûz- és balesetvédelmi oktatásban részesülsz, aminek betartása a tanév folyamán kötelezõ.

36. Ha balesetet, magadat vagy másokat veszélyeztetõ állapotot, tevékenységet észlelsz, kötelességed értesíteni a felügyeletedet ellátó pedagógust vagy a leghamarabb elérhetõ iskolai dolgozót.
37. Tilos az iskola területére, valamint a pedagógiai program végrehajtásához kapcsolódó iskolán kívüli rendezvényre bármiféle testi épséget veszélyeztetõ eszközt, anyagot; törvénybe ütközõ, közízlést sértõ tárgyakat behozni; dohányárut, alkoholt, drogot birtokolni vagy fogyasztani! A dohányáru birtoklása 18 éven felüliekre nem vonatkozik.

38. Tilos az iskola területén kerékpározni, segédmotor kerékpározni! Kerékpárodat, segédmotor kerékpárodat az erre kijelölt tárolóban kell elhelyezned!

39. Értékesebb dolgok, ékszerek, különösen drága használati tárgyak õrzését az iskola nem tudja biztosítani, azokért nem vállal felelõsséget!

40. Kötelességed, hogy a környezetünk rendben tartása érdekében ne szemetelj, a rend és tisztaság visszaállításában tanári utasításra, felügyelet mellett részt vegyél.

41. Tanulmányi- és sportversenyeken elért eredményeidért, kitartó szorgalmas munkádért, mûvészeti tevékenységedért az igazgató, a nevelõtestület, az osztályfõnök és a szaktanár a következõ elismerésekkel jutalmazhat:

A tanév során:
szaktanári dicséret- iskolai és városszintû versenyen elért 1-3. helyezésért,
osztályfõnöki dicséret- körzeti(legalább 6 iskola részvételével) szintû verseny 1-3. helyezéséért,
igazgatói dicséret- megyei döntõn elért 1-6. helyezésért, regionális versenyen elért 1-6. helyezésért,
nevelõtestületi dicséret- országos döntõn elért 1-20. helyezésért, a további helyezésekért igazgatói dicséret.

A tanév végén:
Noszlopy-díj- kiemelkedõ tanulmányi munkáért, sporttevékenységért, közösségért végzett, illetve mûvészeti munkáért, 8. osztályos tanulóknak
Budai-díj- kitartó, szorgalmas munkáért, 8. osztályos tanulóknak
nevelõtestületi dicséret
oklevél
jutalomkönyv
Értesítõnkben megörökítjük kiemelkedõ teljesítményedet.

42. Ha a házirend szabályait, enyhébb formában megszeged, az fegyelmezõ intézkedést von maga után.

A fegyelmezõ intézkedések fokozatai:
szaktanári, napközis nevelõi, tanulószoba-vezetõi figyelmeztetés
osztályfõnöki figyelmeztetés
osztályfõnöki intés
igazgatói intés
igazgatói megrovás

A fegyelmezõ intézkedés a fegyelmezetlenség mértékétõl, gyakoriságától függ. A fokozatok átléphetõk.

43. Ha a házirend szabályait vétkesen és súlyosan megszeged fegyelmi eljárást követõen írásbeli határozattal fegyelmi büntetésben részesülsz.
A fegyelmi intézkedések fokozatai:

nevelõtestületi megrovás
nevelõtestületi szigorú megrovás
meghatározott kedvezmények, juttatások csökkentése, illetve megvonása
áthelyezés másik osztályba
áthelyezés másik iskolába (a fogadó iskolával történt egyeztetés után)

A fegyelmi intézkedést az igazgató kihirdeti az iskolaközösség elõtt.

44. Az iskola veled kapcsolatos döntései, határozatai ellen szüleid törvényességi kérelemmel vagy felülbírálati kérelemmel élhetnek. A kérést mindig írásban, az igazgatóhoz kell benyújtani.

45. Kötelességed mások jogainak tiszteletben tartása.

46. Az Iskolajegy (Peták) iskolai okiratnak minõsül.



Cégnév: Noszlopy Gáspár Általános és Alapfokú Művészetoktatási Iskola
Székhely: 8700 Marcali, Széchenyi u. 60.
Levelezési cím: 8700 Marcali, Széchenyi u. 60
Telefon:
mobil:

Minden jog fenntartva 2024©