Villány Város Polgármesteri Hivatala

Villány Város Polgármesteri Hivatala Villány címere álló, halfarkú reneszánsz pajzs arany mezejének zöld udvarán balról jobbra haladva fekete kalapos, kék inges, vörös nadrágos, fekete csizmás, illetve fekete kalapot, vörös inget, kék kötényt és fekete csizmát viselõ férfi vállukon átvetett

Céginformáció:
Villány õsidõk óta lakott település. Elõször a kelták, majd a rómaiak és a rácok lakták e vidéket. A Villányi hegység kelet-nyugati elhúzódó fekvése következtében déli kitettségû. Klímájában mediterrán hatás érvényesül, aminek köszönhetõen évi 2000 óra fölött van a vegetációs idõszakban a napsütéses órák száma, ugyanakkor az Atlanti óceán és a kontinentális éghajlat is elõ-elõ fordul.

A település neve feltehetõen egy családnévbõl származik, ezek közül Villam, Vigla, Vilha, Villiam, Vylliam változatok fordultak elõ. Egyes írásos emlékek a királyi adománylevelekbõl ismertek .

Mátyás király a törököket sokáig kordában tudta tartani, azonban halála után a török mozgolódni kezdett és ez az itteni lakosságot komolyan nyugtalanította. Ami bekövetkezett elõttünk ismert, 150 évig volt itt a török és az utolsó csapatokat éppen errõl a vidékrõl, a második mohácsi csata keretében üldözték el a keresztény csapatok.

A csata hõsei Lotharingiai Károly és Savoyai Jenõ voltakA török idõk népessége teljesen kipusztult, a népsûrûség 1697-ben 0,2 fõ volt négyzetkilométerenként. 14 rác család, 7 zsellércsalád alkotta Villányt. A harcokban mutatott eredményességéért Savoyai Jenõ (Prinz Eugen) megkapta Villányt, ahova a túlnépesedett németországi Pfalz-ból telepítettek új honfoglalókat. Aki ennek utána szeretne nézni, annak Bécsbe kell elmenni a levéltárba. Itt történt a betelepülõk regisztrálása és aki a bizottság elõtt magáról azt mondta, hogy õ Pfalz-ból jött, (..ich komme aus der Pfälzischen Reich) az ajándékföldet és adókedvezményeket kapott. A betelepülés úgy 100 évig tartott és a Németországban lévõ Ulm városában ültek tutajba a telepesek- sokszor egész falvak- és a Dunán erszkedtek alá, mígnem a folyó jobb és bal partján elfoglalták a termékeny földek vidékét és megkezdték azok feltörését. Innen származik a "Dunai-svábok" elnevezés is.

Üzleti ajánlat:
Villány a testes, tüzes vörösborok hazája. A csodás természet, az éghajlat, az itt élõ emberek szorgalma, szaktudása, vendégszeretete valamint a borral szembeni magas minõségi elvárások tették nemzetközileg és országosan is méltán híressé a Villányi vörösbort. Mértéktartó fogyasztása jótékony hatással van egészségünkre.

Tegye meg, hogy helyben tapasztalja meg mindezt! Ehhez kínálunk Önnek és kedves Családjának az igényeknek megfelelõ szintû szállást, ízletes ételeket, a borút állomásaival együtt színvonalas programokat és barátságos és vendégszeretõ embereket...

Tiszteljen meg minket látogatásával, mi szeretettel várjuk!

Cégnév: Villány Város Polgármesteri Hivatala
Székhely: 7773 Villány, Pf. 31.
Levelezési cím: 7773 Villány, Baross G. u. 29.7773 Villány, Pf. 31.
Telefon:
mobil: 72/592-930
Weboldal:

Minden jog fenntartva 2024©