Iváncsa Polgármesteri Hivatala

Iváncsa Polgármesteri Hivatala Galéria,apróhirdetés,könyvtár,fórum,turizmus, közterület fenntartás,önkormányzati feladatok ellátása,közigazgatás.

Céginformáció:
A Duna középsõ, Fejér megyei szakaszán, annak jobb partján, a Budától Eszékre vivõ fontos szárazföldi útvonal mentén kialakult település. Több évezredes múltja a bronzkorig tárul fel elõttünk. A Krisztus elõtti 2. évezredben a középsõ bronzkorban a Vatya-kultúra népe lakta. Elsõsorban a vízjárta területek partjain emelkedõ fennsíkokat szállták meg, így nem meglepõ, hogy az iváncsai párkányzaton is otthont találtak.

Tompa Ferenc neves õsrégész 1935-ben öt úrnasírt tár fel (de hasonló leletek a község egész területén elõfordultak). Ezek között a legbecsesebb egy díszes, felfüggeszthetõ edényke, mely emberi alakot formáz, két lábon áll.

A rómaiak emlékét õrzi a határvonal- limes. A mai 6-os mûút közelében épült az eszéki országút. A 3. századból való két mérföldkõ, az Aquincumtól mért 34. római mérföldet jelölték. Iváncsa határában a "Fok és a Malom út felezõ útján" Marosi Arnold feltárt egy 4*4 méter alapterületû római épületet, egy õrtartomány maradványát.

A népvándorlás koráról egy avar lovasvezér gazdag sírlelete tanúskodik. A honfoglalás, államalapítás korában királyi birtok. Elsõ írásos emlékünk egy oklevél, melyben Erzsébet királyné Theodor (Tivadar) székesfehérvári prépostnak adományozza Iváncs földjét rétjeivel, erdeivel, kaszálóival, szigeteivel és minden tartozékával együtt. Iváncs - ahogy akkor írták - a mai településtõl keletre feküdt. 1333-ban a pápai tizedlajstromban a falu plébánosa 1 garast fizetett, ami 6-10 család adója lehetett. A török idõben elnéptelenedett. II. József idején Iváncsapuszta népessége 74 fõ, a házak száma 14, a családoké 17. Benépesedése a 19. században ment végbe. Birtokosai, baracskai közbirtokosok Iváncsán építkeztek. 1830 óta mûködik a református iskola és imaház. 1850-ben adóközséggé szervezõdött. Legjelentõsebb birtokosai a Pázmándyak, Dienesek, Kazaiak, Robozok, Hollósyak, Bédyek, Kandók.

1897-ben olvasókör, 1898 önkéntes tûzoltóegyesület alakul. A 20. század elején a népesség létszáma 1800 fõ. 1907-ben a római katolikusok iskolakápolnát építenek, ez lesz az új templom megépítéséig 1985-ig a templomunk. Az elsõ világháború nagy véráldozatot követel.: 122 hõsi halottat. 1921-tõl az agrár-nincsteleneknek házhelyet és néhány holdas parcellákat juttatnak. Ekkor épül a Szabadság és a Táncsics utca. Megalakul a Levente Egyesület, a Faluszövetség helyi szervezete, a KALOT, a KALÁSZ, a KIE, a Dalárda. 1938-ban Községi beruházás keretében megkezdõdik az áramszolgáltatás bevezetése. A két világháború között díszpolgárrá választják gróf Bethlen István miniszterelnököt, Vas József népjóléti minisztert és Kozma Miklós belügyminisztert. A második világháború alatt közel három hónapig folytak itt a harcok. A hõsi halottak száma 64, polgári áldozatoké 27, 1944 nyarán 14 zsidót hurcoltak el.

Üzleti ajánlat:
Galéria,apróhirdetés,könyvtár,fórum,turizmus, közterület fenntartás,önkormányzati feladatok ellátása,közigazgatás.
Megtiszteltetés számomra, hogy az interneten tett barangolásai során felkereste községünket, e Budapest és Dunaújváros között félúton, szelíd környezetben fekvõ patináns települést, ahol gazdasági, kulturális, természeti értékek sora ötvözõdik egymással.
Honlapunk kettõs céllal jött létre. Egyfelõl szeretnénk bemutatni településünk látnivalóit, nevezetességeit, kulturális életünket, valamint szeretnénk minden érdeklõdõ számára hasznos információkat nyújtani azoknak, akik településünk iránt érdeklõdnek. Másfelõl a helyben élõk számára igyekszünk elérhetõvé tenni a közérdekû információkat és szolgáltatásokat, erõsítve a polgármesteri hivatal ügyfélbarát és szolgáltató jellegét, új kommunikációs csatornát nyitva ezáltal a lakosság felé. Ezen célok elérése érdekében igyekszünk az internet nyújtotta lehetõségeket minél jobban kihasználni. A honlappal szeretnénk egyszerûbbé tenni mindenki számára az információhoz jutást, megkönnyíteni az ügyintézést és a jövõben is törekszünk arra, hogy folyamatosan bõvítsük a honlapon elérhetõ elektronikus szolgáltatások körét. Bemutatkozó oldalainkat és településünk történetének bemutatását azzal a céllal állítottuk össze, hogy felkeltsük érdeklõdésüket községünk iránt. Tájékozódjon községünk rendezvényeirõl, látogasson el településünkre, ismerje meg az itt élõk vendégszeretetét, kóstolja meg gasztronómia különlegességünket, az iváncsai pompost. Tegyen látogatást a Helytörténeti Gyûjteményben, sétáljon egyet a község központjában található parkban, pihenjen a padokon, a parki fák árnyékában.

Cégnév: Iváncsa Polgármesteri Hivatala
Székhely: 2454 Iváncsa, Fõ utca 61/b
Levelezési cím: 2454 Iváncsa, Fõ utca 61/b
Telefon:
mobil: 25/255-353, 506-360
Weboldal: www.ivancsa.hu

Minden jog fenntartva 2024©