Bükkösd Község Polgármesteri Hivatala

Bükkösd Község Polgármesteri Hivatala Galéria,Fórum,Tabellák,Turizmus,Közterület fenntartás.

Céginformáció:
Bükkösd község Baranya megyében, a szentlõrinci kistérségben helyezkedik el. Csodálatos természeti környezetbe fekvõ mai Bükkösd három település egyesítésébõl jött létre. 1950-ben a völgy keleti oldalán fekvõ Megyefa, majd 1979-ben az elnéptelenedõ Gorica csatlakozott Bükkösdhöz. Napjainkban 1300 fõ él a településen, mely Cserdi Községgel alkot körjegyzõséget.

Bükkösd neve viszonylag késõn, 1448-ban bukkan fel írott forrásokban, Nagybekes alakban. A magyar bükkös, bükkerdõ jelentésû fõnévbõl alakult ki. A Megyefa helynév a Megyefalva név rövidült változata. Gorica neve 1542-ben még Erdi volt. Bükkösd neve ekkor Bykesd változatban fordult elõ. Az Erdi nevet a betelepülõ délszlávok cserélték fel Goricával, a magyar név átfordítása révén, amely szintén kis erdõt, erdõcskét jelent. A török hódoltság végére mindhárom egykori falu területe lakatlan pusztává vált, az 1700-as években magyarok, majd németek telepedtek itt meg. A mai Bükkösdöt a XVIII. századtól a Horváth, a Petrovszky majd a Jeszenszky családok birtokolták.

A mûemléki védelem alatt álló Petrovszky-, késõbb Jeszenszky-kastélyt, Baranya megye legelegánsabb homlokzatú barokk kastélyaként tartják számon. Tervezõje Fischer von Erlach, Mária Terézia híres építésze volt.

Az itteni emberek számára elsõsorban a mezõgazdaság és a bánya jelentette a megélhetést. Ma inkább a városba történõ bejárás a jellemzõ. A helyben dolgozók egy része a z erdészetbõl és a méhészetbõl él. Számos a kiváló minõségû mézet elõállító méhész, amelynek apropóján minden õsszel Mézes-Mázas fesztivált rendez a helyi Közösségfejlesztõ Egyesület. A színvonalas kulturális rendezvény a „Mediterrán Õsz” rendezvénysorozat egyik kiemelt eseménye.
A szaporodó hétvégi házak mutatják, hogy napjainkban fellendülõben van az idegenforgalom. A településen élõk legnagyobb gondja a munkahely hiánya. Bár az önkormányzat intézményeiben összesen közel 70 embert foglalkoztat, s rendszeresen alkalmaznak közmunkásokat, minden új helyi munkalehetõségre nagy szükség van.

Az Önkormányzat körzeti általános iskolát és óvodát tart fent. Egy évtizede mûködik a faluban teleház és falugondnoki szolgálat. Az egészségügyi szolgáltatások közül a háziorvos, fogorvos, védõnõi szolgáltatás és gyógyszertár található meg. A közlekedési helyzet az átlagnál jobb. A Budapest-Pécs vasútvonal egyik kiemelt állomása Bükkösd. A 6-os fõúközlekedési út 10 kilméterre található. Az infrrastrukturális területen vannak elmaradások, hiszen nincs szennyvíz-, gáz- és kábeltévé hálózat. Megvannak viszont a fellõdés lehetõségei a jó közlekedéssel, a két kõbányával és a túrisztikai vonzerõ révén. Az ötven éves sportcentrumban is feljõdés mutatkozik. A környék páratlan lehetõséget ad a lovassportokhoz. Az Országos Távlovas Bajnokság egyik fordulója is a településen zajlik. A horgásztó másfél évtizede várja a sporthorgászokat, kapcsolódva a most épülõ helesfai vizi-üdülõ centrum programjához és az Orfû-Abaliget üdülõövezethez.

Üzleti ajánlat:
Galéria,Fórum,Tabellák,Turizmus,Közterület fenntartás
Bükkösd község Baranya megyében, a szentlõrinci kistérségben helyezkedik el. Csodálatos természeti környezetbe fekvõ mai Bükkösd három település egyesítésébõl jött létre. 1950-ben a völgy keleti oldalán fekvõ Megyefa, majd 1979-ben az elnéptelenedõ Gorica csatlakozott Bükkösdhöz. Napjainkban 1300 fõ él a településen, mely Cserdi Községgel alkot körjegyzõséget.

Cégnév: Bükkösd Község Polgármesteri Hivatala
Székhely: 7682 Bükkösd, Kossuth L. u. 48.
Levelezési cím: 7682 Bükkösd, Kossuth L. u. 48.
Telefon:
mobil: 73/578-560
Weboldal:

Minden jog fenntartva 2024©