Somogyvámos Községi Önkormányzat
Somogyvámos Községi Önkormányzat Galéria,turizmus,könyvtár,közigazgatás,közterület fenntartás,önkormányzati feladatok_uj ellátása.
Céginformáció:
A falu történelme
A faluban feltárt avar temetõ és az Ihász-dülõben emelkedõ Pusztatorony, egy XII. századi templom romja a korai megtelepedés bizonyítékai. A középkorban a mai Somogyvámos határában Csopak nevû falu feküdt, amely 1237-ben részben a szentmártoni apátság birtoka volt. A település a hódoltság alatt teljesen elpusztult, a neve is feledésbe merült. Remetepuszta már a tatár járás elõtt is létezett apátsági majd királyibirtokként a területen. Az egykori Vámos falu korábbi helye a templomrom körül volt. Az 1575-ös adólajstrom Vámosfalva néven jegyezte fel 6 portával. A hódoltság megszûnésével 1715-ben 11 háztartást írtak össze.A falu xx. Századi történetét a két világháború, az azokat követõ földreformok, majd a szövetkezeti mozgalom kibontakozása jellemzi. 1945 után a falu nagy fejlõdést él át, burkolt utak, új iskola, 1961-ben villamoshálózat, vezetékes ivóvíz. A 1990-évek elején kiépült a telefon és a vezetékes földgáz hálózat is a településen.
A község 1990 óta saját önkormányzattal rendelkezik. A közel húsz esztendõ látványos változásokat hozott a falu életébe.
Rendezett, tiszta utcák, portalanított utak várják az idelátogató turistákat. A térségi idegenforgalom kialakulóban.
A falu lakossága mezõgazdaságból és ipari munkákból biztosít megélhetést.
Üzleti ajánlat:
A Balatontól délre, Külsõ-Somogy dombjai között fekszik a 810 lakosú Somogyvámos, Fonyódtól 24, Kaposvártól pedig 36 km-re. A faluból rendszeres autóbusz járatok indulnak Kaposvárra, a 26 km-re fekvõ Marcaliba és az 5 km-re levõ, vasúti összeköttetést biztosító somogyvári vasúti megállóhoz. A vidék sûrû erdõkkel, dús rétekkel tagolt, jó minõségû termõföld, kedvezõ éghajlat biztosít megélhetést az itt élõ mezõgazdasággal foglalkozóknak.
A tiszta környezet is magyarázza, miért Somogyvámoson található az ország legnagyobb biofarmja.
Minden jog fenntartva 2024©