Monor Város Polgármesteri Hivatala

Monor Város Polgármesteri Hivatala Galéria,turizmus,közigazgatás,közterület fenntartás,önkormányzati feladatok_uj ellátása,stásza.

Céginformáció:
Monor és környéke az utolsó eljegesedést követõen népesült be. Az emberi kultúra legrégibb nyomai (a városi helytörténeti kiállításon látható csiszolt kõbalták) az újkõkorból származnak. Monor „õslakói” a Kenderesalján és a Paplapos körzetében telepedtek meg. 1911-ben és 1928-ban a Forrás felé vezetõ út mentén mamut és õsszarvas csontok kerültek elõ, egy részük a Nemzeti Múzeumba került.
2001-ben, az új szennyvíztisztító építésekor rézkori (Kr. e. 3200-2000) telep és kultikus temetõ nyomait ásták ki. A rézkor késõi szakaszában telepedett meg Monor környékén a bádeni (péceli) kultúra népessége, amelynek emlékeit a közeli Felsõfarkasdi-tó partján találták meg. A bronzkor középsõ szakaszában (Kr. e. 1700–1300) vándorolt városunk területére a vatyai kultúra népe, amelynek cserépedényeit a Pozsonyi úti lakótelep helyén tárták fel. A késõi bronzkorból ismét a Paplaposról került elõ egy tokos bronzbalta. A Kr. u. elsõ évszázadokban rövid ideig az iráni eredetû szarmaták (282 után) telepedtek le környékünkön. Településük és temetõjük maradványai szintén az új szennyvíztisztító építésekor kerültek elõ. A szarmaták életében a nomád állattenyésztés mellett fontos szerepe volt a földmûvelésnek is. Intenzív kereskedelmet folytattak az innen csupán negyven kilométerre lévõ Pannónia provincia lakóival.
A honfoglaló magyarok földmûveléssel és állattartással foglalkozó közösségei – a korábbi korszakok népeihez hasonlóan –valószínûleg ezen a kedvezõ adottságokkal bíró vidéken is megtelepedtek. Leletanyagukból egy Monor határában, 1943-ban talált honfoglalás kori kengyelen kívül mást nem ismerünk. Hasonló a helyzet az államalapítás és Árpád-házi királyaink (1000-1301) idejére vonatkozóan is. A mai Monorierdõ területén egy X–XI. századból való temetõt azonban már feltártak. Jelenleg a város bel- és külterületén 12 régészeti lelõhely ismeretes.

Üzleti ajánlat:
Galéria,turizmus,közigazgatás,közterület fenntartás,önkormányzati feladatok uj ellátása,stásza
Monor közel 22 ezer lakosú Pest megyei város, kistérségi központ. A 4-s fõút mellett, a Ferihegyi repülõtértõl 20 km távolságra található.

A Fõváros közelsége nagyban befolyásolja mindennapjainkat. A kiváló közlekedés lehetõséget ad arra, hogy az itt élõk élvezzék a közeli világváros minden szolgáltatását, kínálatát, ugyanakkor otthonaikban csendes, nyugodt környezetben pihenhessenek. A könnyen elérhetõ munkahelyek, a jól képzett munkaerõ, az utóbbi években megerõsödött helyi kis és középvállalkozások hatására a foglalkoztatottság sokkal jobb az országos átlagnál. A közelben épülõ M0 körgyûrû, a teljes közmû ellátottság új lehetõségeket kínál a telephelyet keresõ vállalkozásoknak.

Jól mûködõ bölcsõde, óvodák, általános és középiskolák, zeneiskolák, nyelviskolák biztosítják a közel négyezer fiatal nevelését, oktatását.
Sportlétesítményeink a labdajátékoktól a küzdõsportágakon át az úszásig lehetõséget nyújtnak a testmozgásra, a versenyszerû sportolásra. Sportegyesületeink tagjai sikeresen szerepelnek a különbözõ bajnokságokban. 1995-ben elnyertük a kosárlabda városa kitüntetõ címet.

A városi piac, a kiskereskedések, a diszkontáruházak kínálatában mindenki megtalálhatja az igényeinek megfelelõ portékát.

A Strázsahegy lankáin a szõlõk, a pincék között jelentõs a szõlõtermesztés, a borászkodás, lehetõséget teremtve a fizetés kiegészítésre, a tartalmas közösségi életre, a hagyományok ápolására. Mindezt helyi Gazdakör és Borrend segíti, szervezi.

Kedves Olvasó!
Honlapunkon bemutatjuk mindazt, amit (900 éves) városunk múltjával, jelenével és jövõjével kapcsolatban érdekesnek, fontosnak tartunk. Igyekszünk lehetõséget biztosítani a könnyebb ügyintézésre, tájékoztatást kívánunk adni a közérdeklõdésre számot tartó eseményekrõl, döntésekrõl. A fórum módot ad a kérdések felvetésére, és természetesen az ötletek megismertetésére is.

Hogy milyen a város, hogy milyen az emberek közötti kapcsolat, az csak rajtunk múlik. Ezeken az oldalakon is lehetõségünk van arra, hogy bizonyítsuk, a Monoron élõk törekednek arra, hogy jó közösségben, kultúrált környezetben éljenek.

Cégnév: Monor Város Polgármesteri Hivatala
Székhely: 2200 Monor, Kossuth L. u. 78-80.
Levelezési cím: 2200 Monor, Kossuth L. u. 78-80.
Telefon:
mobil: (29) 413-119, 413-806,
Weboldal: jegyzo@monor.hu)

Minden jog fenntartva 2024©