ÓCSA VÁROS POLGÁRMESTERI HIVATALA

ÓCSA VÁROS POLGÁRMESTERI HIVATALA Galéria,turizmus,könyvtár,közigazgatás,közterület fenntartás,önkormányzati feladatok_uj ellátása.

Céginformáció:
Ócsa nagyközség a Duna-Tisza közén fekszik a Duna-Tisza közi homokhátság és az Õs-Duna egykori medrében visszamaradt úgynevezett turjánok határán. A turjánok vízi élõvilága gazdagítja a tájat, a felszínét fedõ löszréteg alá vájt borospincéi a népi építész egyedülálló különlegességeinek számítanak.

A magyar honfoglalók 895-ben szállták meg a Dunáig a Kárpát-medencét, Ócsa vidékét is. A korai középkorban az avar népi alapon megtelepülõ magyarság mellett gyér szláv és betelepített német elemek mutathatók ki.

A Pest-Kecskemét-Szeged országút mentén a francia eredetû premontrei szerzetesrend jászói prépostsága a település határában filiát alapított, melyet 1234-ben már említett írott forrás. Az ócsai premontrei monostor eredetileg királyi akaratból, királyi birtokon jött létre. A Szent László legendáját ábrázoló falképek a templombelsõben a XIII. századból üzennek. Az apátságnak a faluban, Érden és környékén voltak birtokai a középkorban. Ennek volt a következménye, hogy Ócsán világi nemesi birtokos csak majd a XV. Század végén jelent meg, amikorra az ócsai premontrei monostor már elnéptelenedett. Mátyás király 1475-ben a prépostságot át is adta a pálos rendnek. A falu népe a gabonatermesztéssel, halászattal, pákászattal foglalkozott, az akkor még hatalmas erdõ haszonvételére alapozta gazdaságát. Valószínû, hogy már a középkorban is mûveltek itt szõlõket, az öreghegyi lösz alá vájt pincesor a XVII. századi eredetû.

A török uralom alatt, Ócsa a Budai szandzsák, pesti náhije nevû közigazgatási egységéhez tartozott. Az akkori (1591-es) összeírás szerint Ócsa népes falu volt. A tizenöt éves háború alatt (1593-1606) 1594-ben a falu valószínûleg teljesen elnéptelenedett. 1621-ben települt újjá, részben az eredeti lakosság visszatelepülésével. A visszatelepült közösség eddigre színtiszta református, papot is tart ettõl az idõtõl kezdve. 1683-ban újra fölégetik, pusztítják a vidéket. Buda török alóli felszabadítása után, még legalább öt év kellett, ahhoz hogy újra benépesedjen Ócsa (1690-1691).

Üzleti ajánlat:
Galéria,turizmus,könyvtár,közigazgatás,közterület fenntartás,önkormányzati feladatok_uj ellátása.Szeretettel üdvözlöm Ócsa Város Önkormányzatának honlapján. A város polgármestereként szeretném elérni, hogy a megújult portál, az itt élõknek, és minden látogatónak, hasznos és értelmes információkkal szolgáljon. Remélem, hogy városunk múltjáról, jelenérõl közölt ismertetõink segítséget nyújtanak a tájékozódáshoz és felkeltik érdeklõdését.

Köszöntöm mindazokat, akik kulturális, gazdasági, és kereskedelmi célból olvassák honlapunkat, vagy turistaként látogatnak városunkba, illetve a Duna-Ipoly Nemzeti Park Ócsai Tájvédelmi Körzetébe.

Szívesen ajánlom figyelmükbe az Ócsai Tájház és az Egressy Gábor Szabadidõközpont programjait és a Falu Tamás Emlékszobát, mely a költõ dolgozószobája volt. A szabadidõs programok kedvelõinek figyelmébe ajánlom a Turinform Irodát, melynek munkatársai szívesen segítik a tájékozódását a tájvédelmi körzet kirándulóhelyeirõl, tanösvényeirõl, valamint a térség zenei, irodalmi és képzõmûvészeti programjairól.

Honlapunk rendszeresen tájékoztat az önkormányzati döntésekrõl, a civil szervezõdések szándékairól, tevékenységeirõl.

A honlappal szeretném elérni, hogy az Ócsával kapcsolatos események ne csupán PR értelemben jelentsenek megújulást, hanem tényleges érdemi tartalmával szolgálja városunk lakóit és minden Olvasónkat.

Cégnév: ÓCSA VÁROS POLGÁRMESTERI HIVATALA
Székhely: 2364 Ócsa, Bajcsy Zs. u. 2
Levelezési cím: 2364 Ócsa, Bajcsy Zs. u. 2
Telefon:
mobil: (29)378-102
Weboldal: www.ocsa.hu

Minden jog fenntartva 2024©