Ráckeve Város Polgármesteri Hivatala
Ráckeve Város Polgármesteri Hivatala Galéria,turizmus,könyvtár,közigazgatás,közterület fenntartás,önkormányzati feladatok_uj ellátása.
Céginformáció:
Ráckeve már a rézkor óta lakott település. A honfoglaláskor az egész szigetet Árpád törzse foglalta el. A sziget késõbb az Árpádházi uralkodók kedvenc vadászterülete lett. A mai Ráckeve helyén állt Ábrahámtelke település, valamint egy kolostortemplom, amelyet a XII. században építettek, és amelyet elõször 1212-ben okiratban említenek. A település elsõ virágzása a magyar, szerb vegyes lakosság betelepülésével kezdõdött 1440 körül. A szerbek az Al-Duna menti Keve városából menekültek ide a törökök támadása elõl. A várost ekkor kezdték el Kis-Kevének nevezni, majd késõbb Rác-keve (rác=szerb) nevet kapta. szerbtA gazdag szerbek 1487-ben építették meg azt a Boldogasszony Templomot, amely ma is Ráckeve egyik építészeti különlegessége. Királyi kiváltságai révén a XV. században, Mátyás király uralkodása alatt fontos központtá vált. A XVI. század elsõ felében a török hódítás az akkor virágzó Ráckevét sem kerülte el. A század második felében azonban fejlõdése új lendületet kapott. A reformáció idején, amelyet ezen a területen Szegedi Kis István prédikátor kezdeményezett, a város püspöki székhely lett, majd utódja, Skarica Máté Ráckevét a humanista reformáció kulturális centrumává tette.
A török kiûzésekor, 1684-ben a várost kifosztották, lakossága elmenekült. 1698-ban az egész Csepel-sziget, így Ráckeve is a gyõztes törökverõ Savoyai Jenõ birtokává lett.
savoyaiAz új földesúr Ráckevén építette meg kastélyát, annak a neves J.L. Hildebrandtnak a tervei alapján, aki a bécsi Belvedere Kastélyt is tervezte. Ez a kastély a világi barokk elsõ magyarországi emléke. Az 1702-ben elkezdett építkezést 1722-ben fejezték be. A herceg halálával (1736) a birtok a kastéllyal együtt a koronára szállt.
A XVIII. században német telepesek növelték a város lakosságát. Ezzel Ráckeve három nemzetiségûvé vált: magyarok, szerbek és németek lakták.
A szatmári béke után (1711) a világi földesúri hatalom szûkítette a város jogait, ami vonzerejét erõsen csökkentette.
Az 1848-49-es szabadságharcot a lakosság döntõ része támogatta. 1848 májusában hatszázan esküdtek fel a nemzetõr zászlóra. 1849 nyarán a ráckevei Ács Károly szervezte meg a Duna vidékén az ellenállást. Ezért elõször halálra ítélték, de az ítéletet késõbb 6 évi börtönre enyhítették.
Üzleti ajánlat:
Galéria,turizmus,könyvtár,közigazgatás,közterület fenntartás,önkormányzati feladatok_uj ellátása.Nagy öröm számomra, hogy internetes kalandozása során felkereste bemutatkozó oldalainkat.
Látogatása során részletes információt kaphat hangulatos kisvárosunk történelmi múltjáról, máig megmaradt értékeirõl, önkormányzatunk munkájáról, kulturális életünkrõl, sportunkról, gazdaságunkról, szolgáltatásainkról, valamint mindazon eseményekrõl, érdekességekrõl, amelyek mindennapi életünkkel kapcsolatosak.
Bízom abban, hogy ezeken az oldalakon barangolva, talán kedvet kap ahhoz, hogy felkeressen bennünket személyesen is, megismerje lakóhelyünket és mindazt, melyekre büszkék vagyunk, élményekben gazdag, kellemes napokat töltsön el városunkban, hiszen a páratlan természeti adottságok mellett városunk gazdag történelmi és mûvészeti értékeivel varázsolja el látogatóit.
Kulturális programjaink között is bizonyára talál olyat, amiért érdemes betérnie hozzánk. Az évente megrendezésre kerülõ népzenei és néptánc találkozók, a János Vitéz Napok, az Ászok Fesztivál színes forgataga, mind-mind kellemes idõtöltést ígérnek.
Önkormányzatunk célja õrizni és gazdagítani a város értékeit, hogy Ráckeve idegenforgalmi célponttá váljon a hazai és külföldi turisták számára egyaránt, egyben nyugodt, egészséges, korszerû otthona legyen városunk polgárainak.
Barangoljon hát továbbra is kedvére honlapunkon, s kívánom, hogy e barangolás kellemes és hasznos perceket szerezzen.
Minden jog fenntartva 2024©