A Végtaghiányos Gyermekekért Alapítvány

A Végtaghiányos Gyermekekért Alapítvány Képviselõ: Dr. Feszthammer Artúrné 06-30-211-27-16 Az alapítás éve: 1988

Céginformáció:
A végtaghiányos gyermekeket segítõ tevékenységünket 1984-ben kezdtük, 'A Végtaghiányos Gyermekekért' Alapítvány 1988 óta mûködik.

Amikor mi szülõk és a barátaink létrehoztuk ezt a szervezetet, akkor azt a célt tûztük magunk elé, hogy gyermekeinket képessé tegyük az önálló életvitelre.

Kiválasztottuk azokat a legfontosabb tevékenységeket, amelyek céljainkat leginkább szolgálják: a testi és szellemi fejlesztést.

1. Az önálló életvitelre való felkészítés egyik legfontosabb része a testi fejlesztés, amelynek több fontos elemét mûködésünk kezdete óta olyannyira alapvetõ feladatunknak tartunk, hogy megszerveztük újszülött kortól 18 éves korig a végtaghiányos gyermekek testi fejlõdését követõ szakorvosi és gyógytornászi gondozás lehetõségét.
A szakorvosi gondozás magába foglalja a fizikai állapot felmérését, a konzervatív és a mûtéti ellátás lehetõségeinek ismertetését, koordinálását, a protézis-ellátást, valamint a gyermek általános fejlõdésének figyelemmel kísérését is. A vizsgálatok a gyermekek életkorának, illetõleg állapotának megfelelõen rendszeresen ismétlõdnek.

A gyógytornának kitüntetett szerepe van. A gyógytornász arra törekszik, hogy a hiányos végtag izomzatának sorvadását megelõzze és a test görbülését megakadályozza. Arra is ügyel, hogy a hiányos végtagrész egészséges izületi- és izomállapotát megtartsa. Mindez csak a szülõkkel és a gyermekekkel együttmûködve lehetséges. Éppen nagyon szoros, hosszú évekig tartó folyamatos kapcsolatuk miatt a szinte kikerülhetetlen életvezetési gondok megoldásában, illetve a megfelelõ szakemberhez irányításban is jelentõs a szerepe.

A testi fejlesztés fontos része a gyógy-úszás és az általános kondicionálás is. A sportolás, a versenyek, a sporttáborok megmutatják, hogy saját akarattal a nehézségek egy része leküzdhetõ és a pozitív teljesítmények mindenkibõl elismerést, elfogadást váltanak ki.

2. Az önálló életvitelre való felkészítés másik fontos eleme a szellemi fejlesztés vagyis minél több olyan ismeret elsajátítása, amely megkönnyítheti a munkavállalást, munkavégzést.

Ezt szolgálják az intenzív nyelvtanfolyamok, a számítástechnikai-, kommunikációs- és gazdasági ismereteket nyújtó nyári táborok.

Az általunk meghirdetett pályázatokkal ösztönözzük a gyermekeket nyelvvizsgák letételére, gépkocsi vezetõi engedély megszerzésére vagy más hasonló fontos ismeretek elsajátítására is.

Az évenként meghirdetett dr. Lénárt György Emlékdíj pályázat a gyermekek kreativitását, alkotókedvét próbálja felkelteni, és bemutatni.

Alapítványunk országosan mûködik budapesti központtal. Jelenleg Gyõrött és Kecskeméten mûködtetünk helyi csoportokat.

Minden év elején valamennyi általunk ismert, kb. 1000 családnak elküldjük az egész évre szóló programunkat. Ezek közül az egészségügyi jellegû szolgáltatások - a támogatóknak köszönhetõen - ingyenesek, a többiek önköltségesek.

Különösen fontosnak tartjuk a családokkal való találkozást, hiszen minden évben 50-80 végtaghiányos gyermek születik. Nemcsak a szülõklubokon, hanem a kirándulások, családos nyaralások alkalmával is módunk van egymással megosztani tapasztalatainkat, gondjainkat, örömeinket, eredményeinket.

Rendszeres kapcsolatot tartunk a hazai tudományos társaságokkal, civil csoportokkal és a külföldi társszervezetekkel.

Üzleti ajánlat:
Képviselõ: Dr. Feszthammer Artúrné
06-30-211-27-16
Az alapítás éve: 1988

Közhasznúság bejegyzés száma: 12. (14)Pk.63-118/7.

Belföldi számlaszámunk:
11716008-20025177
OTP XVI. 1163 Bp. Jókai u. 1/b.

Adószámunk: 19006994-1-41

Cégnév: A Végtaghiányos Gyermekekért Alapítvány
Székhely: BUDAPEST 1054 Steindl Imre u. 11. III/1.
Levelezési cím: BUDAPEST 1054 Steindl Imre u. 11. III/1.
Telefon:
mobil: 06-1-331-5366
Weboldal: www.vegtag.hu

Minden jog fenntartva 2024©