Bököny Község Önkormányzata

Bököny Község Önkormányzata Galéria,turizmus,könyvtár,közigazgatás,közterület fenntartás,önkormányzati feladatok_uj ellátása.

Céginformáció:
A község már Zalán bolgár fejedelem alatt település volt, ez idõben Bukodnak hívták, az akkori szláv elnevezés szerint. A név vallási kifejezést tartalmaz.

A tatárjárás az egész települést feldúlta, nem maradt meg a régi faluból csak a templom, az is romokban. A nép pusztatemplomnak nevezte el, és még a mai napig is e dûlõt pusztatemplomi dûlõnek hívják. A tatárok kiverésénél az utolsó csatát egy Bökényi Dénes nevezetû magyar vezér vívta meg, róla nevezték el a községet Bökönynek.

A tatárok elvonulása után a megmaradt nép nem tért vissza a régi település helyére, mert azt szerencsétlennek tartotta, és e helytõl kb. 3 km-re keletre a homokdombos oldalon kezdett új életet. Ezekhez csatlakoztak a IV. Béla által a hegyekbõl ide telepített ruszinok és oláhok.

Üzleti ajánlat:
Galéria,turizmus,könyvtár,közigazgatás,közterület fenntartás,önkormányzati feladatok ellátása
Ahogy növekszik éveink száma, úgy válik egyre hallgatagabbá az ember (-fia, s lánya) egy-egy évforduló ünneplésekor, legyen az akár az életévek, vagy a naptár váltása. Harsányságunk alábbhagy, hiszen mind közelebb jutunk jövõbeni lehetõségeink megfogyatkozásához, és növekszik az értéke a dolgos hétköznapoknak. Tennivalónk ugyanis temérdek, egyéni és közösségi életünkben egyaránt, az idõ múlása viszont nem feltétlenül hozza meg az élettapasztalat és a bölcsesség növekedését, a hibáink elfogyását.
A mögöttünk hagyott esztendõ pedig bõvelkedik tanulságokban. Kemény próbatételeken jutottunk át (vagy éppen vagyunk benne?) a hazafiság mibenlétének megújítása, a személyes felelõsségünk össztársadalmi kivetülése, a faluközösségi sorskérdések megfogalmazása és eldöntése, annak felismerése kapcsán, hogyan függ össze a családok boldogulása és nemzeti gondjaink megoldása. Túl azon, hogy a szûkebb világunkban markánsan megjelenõ Rossz igen változatos formát ölt, és vívja ki ellenszenvünket, az igazi kérdés mégis az, hogy ki-ki a maga lelkében fel tudja-e erõsíteni a Jóság egyszerû lámpásának pislákoló lángját, fényt és bátorítást adva ezzel akár egészen távoli lángnyelvek fellobbantásához is. A Rossztól (értve ez alatt minden hamisságot, önzést, méltánytalanságot, megosztást és ellenségeskedést, megalázást és dölyfösséget) ugyanis nem elég elhatárolódnunk, azzal szemben a magunk kiválóságát hangoztatnunk, s nem elég a magunk szánalmas, kiszolgáltatott helyzetét bemutatnunk. A Világban ugyanis egyszerre van jelen a Rossz és a Jó, és ez igaz a magunk személyes valójára is. Ebbõl pedig az következik, hogy sem a falunkat, sem a hazánkat nem oszthatjuk jó és rossz emberekre.
Karácsony üzenetének lényege éppen abban áll, hogy bátorítást kaphat általa mindenki, aki a Jóság és Szépség, a Harmónia újszülött csöppségét éltetni, növelni akarja. Ez azonban egyúttal saját Emberségünk kihívását, a bennünk létezõ Jó iránti felelõsségünket is megadja, jelezvén: személyes gondozásunkra, erõfeszítésünkre, áldozatunkra, kiállásunkra van bízva, az egyes emberre hárul annak terhe, hogy érte, vagy ellene tesz-e.
Küzdelmünket tehát elõbb a magunk lelkében kell megvívnunk, az értékek rendjét ott helyreállítanunk. Csak ezt követheti a mások, a kisebb és nagyobb közösségek gondjainak felvállalása.
A magyar társadalom egyre gyorsuló megújulása tehát csak akkor vezethet egyúttal igazságosabb, otthonosabb, emberibb hazához, ha a jelenleginél sokkal erõsebb lesz bennünk a Jóság tisztelete, az iránta való személyes elkötelezettség (értve ez alatt önzetlenséget, bizalmat és megbízhatóságot, felelõs hazafiságot és bajtársiasságot, távlatos gondolkodást és józan sáfárkodást, mértékletességet és õseinkhez való hûséget).
A 2008. esztendõ eddig nem tapasztalt jelentõs kihívásokat jelez a falunk és a Hazánk számára is. Ideje készen lenni a helytállásra, az összefogásra!
Az összefogásnak különös fontosságot adok. Meggyõzõdésem az, hogy a felnõttebb, idõsebb generációk ereje elkopott, hitele megcsappant az apáink, nagyapáink álmainak megújításához.
Az õsök reménysége azonban mi vagyunk, a mi jövõnk pedig a mai huszonévesek. Vajon képesek vagyunk-e közösen a jelen világunkra leképezni az õsök álmát, okulva a saját és az õ tanulságaikon?

Cégnév: Bököny Község Önkormányzata
Székhely: 4231 Bököny Kossuth u. 3.
Levelezési cím: 4231 Bököny Kossuth u. 3.
Telefon:
mobil: (42) 566-000
Weboldal: www.bokony.hu

Minden jog fenntartva 2024©