Bábolna Város Önkormányzata

Bábolna Város Önkormányzata Galéria,turizmus,könyvtár,közigazgatás,közterület fenntartás,önkormányzati feladatok_uj ellátása.

Céginformáció:
A területfejlesztésrõl és területrendezésrõl szóló 1996. évi XXI. tv. nyomán megalakultak a megyei és a kistérségi területfejlesztési társulások. Ezek alapját a KSH által 1985-ben rendszerbe hozott ún. statisztikai körzetek jelentették. A körzetek szinte teljesen megegyeznek a valamikori járással. Így az 1996. június 17-én megalakult Komárom-Bábolna és Környékük Területfejlesztési Önkormányzati Társulás tagjai: Ács nagyközség, Bábolna nagyközség, Nagyigmánd nagyközség, Almásfüzitõi község, Bana község, Csém község, Kisigmánd község, Mocsa község és Komárom város.
Mintegy 200 km2 a megye 2.250km2-nyi területébõl, 39.000 ember a megye 322.758 lakosából.
A Komárom-Bábolna és Környékük Területfejlesztési Önkormányzati Társulás 2004. július 29.-én Komárom-Bábolna Többcélú Kistérségi Társulássá alakult. A Társulás tagjaiban nem történt változás.

A kistérség Komárom-Esztergom megye egyik dinamikusan fejlõdõ térsége, ahol adottak a feltételek mind az ipar, mind a mezõgazdaság, a feldolgozóipar, az idegenforgalom és gyógy-turizmus fejlesztéséhez. A térség a megye egyik kapujaként is aposztrofált, így kiemelt feladat a határ-mentiségébõl eredõ elõnyök és lehetõségek eddigieknél fokozottabb kihasználása.

A központ Komárom. A sikeres együttmûködés egyik feltétele, hogy maga Komárom, mint a kistérség központja, egyúttal vonzáskörzeti központ is legyen a szó majd minden értelmében. Számolni kell azzal, hogy bármely helyi döntés nemcsak a várost, de tágabb környezetét is érinti - a gazdasági, közigazgatási döntések meghozatalánál figyelembe kell venni a változások földrajzi értelemben vett kisugárzó hatását is.

Ismerjék meg kistérségünket, illetve a településeket, fogadják szeretettel bemutatkozásunkat!

Üzleti ajánlat:
Galéria,turizmus,könyvtár,közigazgatás,közterület fenntartás,önkormányzati feladatok ellátása
Bábolna jelentõs fejlõdésen ment keresztül: pusztából 1958-ban község, 1971-ben nagyközség lett, 2003. július elsején pedig városi rangot kapott. A várossá avatás óta városunk sportcsarnokkal, újonnan aszfaltozott utcákkal, új posta épülettel, megújult közvilágítással, városközponttal és okmányirodával gazdagodott. Megújultak a közintézményeink is: a Polgármesteri Hivatal, az Óvoda, a Szociális Gondozási Központ, a Sportpálya épülete kívül-belül felújításra került.

További komoly lendületet adhat a város gazdasági és idegenforgalmi fejlõdésének az 1983-ban feltárt két melegvizû hévízkút, melyekbõl származó természeti értékek hasznosítására egy élményfürdõ kialakítása szerepel a tervekben. Az élményfürdõn kívül céljaink között szerepel az ipari park további bõvítése új cégek betelepítése révén.

BábolnaHonlapunkon megismerheti történelmünket és az eddig végzett munkánk eredményeit. Bízom benne, hogy a világhálón látottak felkeltik érdeklõdését és személyesen is ellátogat városunkba és megtekinti nevezetességeinket, illetve részt vesz településünk színvonalas rendezvényeinek valamelyikén, itt emelném ki az államalapításunk nemzeti ünnepének alkalmából minden évben meg rendezett Bábolnai Nagydíj-Nemzetközi Díjugrató Lovasversenyt, a Kukorica Fesztivált valamint a Nemzetközi Gazdanapokat.
A bábolnaiak kedves, vendégszeretõ emberek, ezért a nálunk megforduló vendégek jól érzik magukat és számos élménnyel gazdagabban búcsúznak tõlünk.

Reméljük, a megújult portál minden látogatónk megelégedésére szolgál majd. Szeretnénk az Internet által kínált lehetõségeket a jövõben is kihasználni arra, hogy Önök nagyobb mértékû betekintést kapjanak az Önkormányzat munkájába, és a hivatali ügyeiket könnyebben, hatékonyabban intézhessék.

Cégnév: Bábolna Város Önkormányzata
Székhely: 2943 Bábolna Jókai Mór u.12.
Levelezési cím: 2943 Bábolna Jókai Mór u.12.
Telefon:
mobil: 06-34/568-000
Weboldal: www.babolna.hu

Minden jog fenntartva 2024©