Miskolc Város Önkormányzata

Miskolc Város Önkormányzata Galéria,turizmus,könyvtár,közigazgatás,közterület fenntartás,önkormányzati feladatok_uj ellátása.

Céginformáció:
Kevés olyan település van Európában, amelynek történelme olyan távoli idõkre nyúlik vissza, mint Miskolcé.

A belvárosban kerültek elõ azok a leletek (ún. Bársony-házi szakócák), amelyek elõször bizonyították az õskori ember jelenlétét Magyarországon.

1891 nyarán egy lakóház alapozásánál három jellegzetes kovakõ szerszámra bukkantak. A XIX. század második felének, a XX. század elejének nagy magyar polihisztora, Herman Ottó a jégkor emberének munkaeszközeit ismerte fel és azonosította a kövekben. A 60-70 ezer éves leleteknek köszönhetõen indult el Miskolcon és a város környékén az õstörténet legnagyobb részét kitevõ kõkorszak kutatása. A pompásan megmunkált (babérlevél alakú) kovakõ lándzsahegyek, és a barlangi medve csontjai adták azt a leletanyagot, amelyet ma "szeleta kultúra" néven tartanak számon.

Miskolc belterületén (Mindszent tér) egy eszközkészítõ mûhelyt, az Avason pedig kovakõbányák maradványait is feltártak.

Ezek alapján feltételezhetõ, hogy a kultúra igazi településközpontja Miskolc területén lehetett, az Avas hegy pedig a környékén (Bükk hegység vidéke) élt õskori népcsoportok kovabeszerzõ helye volt.

Az újkõkorban (Kr.e. 5500-2300) Miskolc és környéke folyamatosan lakott volt. Az ekkori telepesek életérõl változatos díszû, szép formájú, vékony falú edények tanúskodnak. Ezeket a kerámiákat ma, mint szalag- vagy vonaldíszes "bükki kerámiát" ismeri a régészettudomány.

A réz- és a bronzkor (Kr.e. 2300-1200) kevés változást hozott a bükki kultúra embereinek fegyver- és házieszköz-készítésében. Mivel a réznek bronzzá ötvözéséhez ón vagy antimon alig található erre, továbbra is a kovaeszközöket, illetve az obszidiánt használták. Miskolc vidékét a bronzkorban is sûrûn lakták.


Krónika

• Miskolc az õskorban
• Népvándorlás kora
• Honfoglalás kora
• Miskolc és Diósgyõr a középkorban
• Diósgyõri vár fénykora és hanyatlása
• Kettõs hatalom idõszaka
• A Kuruc idõk
• Miskolc a XVIII. században
• Miskolc a XIX. században
• Miskolc a XX. század elsõ felében
• Miskolc a XX. század második felében

Üzleti ajánlat:
galéria,turizmus,könyvtár,közigazgatás,közterület fenntartás,önkormányzati feladatok_uj ellátása
Kérem, ismerkedjen meg több évszázados múltra visszatekintõ városunk történelmével, kulturális kincseinkkel, Miskolctapolca és Lillafüred természeti értékeivel!

Miskolc hazánk harmadik legnépesebb városa, az észak-magyarországi régió közigazgatási, gazdasági, oktatási, tudományos központja, Borsod-Abaúj-Zemplén megye székhelye.

Fõ turisztikai vonzerõnk, a miskolctapolcai Barlang - és Gyógyfürdõ, amely Európában is egyedi természeti képzõdmény. A termálvízben található ásványi anyagok kedvezõ koncentrációja, a kellemes, gyógyító barlangi levegõ, és napjaink jelentõs beruházásai ma már az „élmény és gyógyulás komplexumává” alakították a barlangrendszert.

A Bükk-hegység vonulatai, Lillafüred sebes vizû patakjai, hûs hegyi levegõje minden pihenni vágyó és aktív kikapcsolódást kedvelõ turista álma. A hegyvidéki üdülõhely legismertebb nevezetességei a Hámori-tó partján álló Palotaszálló, és a vízesés, amely Magyarország legnagyobb vízesése.

Védett vadgesztenyefasor vezet a diósgyõri várhoz, amely az egyik legkeresettebb idegenforgalmi attrakciója Miskolcnak. Jellegzetes négy tornyából csodálatos kilátás nyílik a környezõ hegykoszorúkra, s minden évben kulturális programokkal várja az ide érkezõket.

Miskolc belvárosa számtalan építészeti, mûvészeti, történeti emlékkel dicsekedhet. Kiemelkedõ helyet foglal el a látnivalók között az Avas-hegy oldalában emelkedõ református templom és harangtorony. A díszkõburkolattal fedett sétálóutcában, amely része Európa leghosszabb fõutcájának, egymást érik a barokk és eklektikus stílusú régi polgárházak. Ezek még ma is õrzik a régi korok emlékét. A város egyik legjelentõsebb mûemléke a Görögkeleti Orthodox Templom, és a mellette álló Magyar Orthodox Egyházi Múzeum. A mai Magyarország elsõ kõszínháza a Miskolci Nemzeti Színház, amely az elmúlt évek rekonstrukcióinak köszönhetõen Közép-Európa egyik legmodernebb épületkomplexumával várja a kultúrát kedvelõ vendégeket. Miskolc legújabb és egyben legismertebb rendezvényének, a „Bartók + ...” Miskolci Nemzetközi Operafesztiválnak is a színház ad otthont.

Tisztelt látogató! Úgy érzem, van mire büszkének lennünk.

Cégnév: Miskolc Város Önkormányzata
Székhely: 3525 Miskolc Városház tér 8.
Levelezési cím: 3525 Miskolc Városház tér 8.
Telefon:
mobil: 46/512 700, 512 800
Weboldal:
Email:

Minden jog fenntartva 2024©