Kőbányai Helytörténeti Gyűjtemény
Kőbányai Helytörténeti Gyűjtemény
Céginformáció:
A Kõbányai Helytörténeti Gyûjtemény Látványtárát a szükség alakította ki, hiszen 60 nm-es kiállító helyiségében az alagsori elhelyezés fényviszonya, a páratartalom ingadozása, valamint a falak vizesedésének veszélye belejátszott abba, hogy a tár anyagát átgondoltan állítsuk össze. Természetesen úgy, hogy felvillantsa Kõbánya évszázadainak jellemzõit, történésének mának szóló üzeneteit, illetve azt a közel félévszázados lokálpatrióta törekvést és helytörténeti szorgoskodást, amely elõtt ez a gyûjtemény tiszteleg anyagával, ötletével, megrendezésével.
Üzleti ajánlat:
A tár leglátványosabb részeként a régi Úrikaszinó, a Cserkesz utcai középületek, a lebontott udvarházak rácsozatai, vasdíszei, kovácsoltvas remekei láthatók egy olasz stílusban megfaragott, növényi ornamentikát tartó két puttóval, valamint két oszlopfõvel.
A lakosság mindennapi életének ellátásában jelentõs szerepet játszottak a kiskereskedõk és a kisiparosok. Ez utóbbiak közé tartozott, Mihály Gusztáv cipész, (1894-1981) aki az 1930-as évek elejétõl kezdve 50 éven át dolgozott mûhelyében, illetve szolgálta Kõbánya lakosságát. Az õ mûhelye és szerszámkészlete a legteljesebb hiteles tárgy együttes. A kalaposmesterség legfontosabb eszközei, anyagai mellett láthatók a borbélymûhely, valamint cukrászmesterség kellékei is. A Ceglédi és Bihari úti munkáslakások szûkös, de takarosan tartott konyháinak apró tárgyai, emlékei a két világháború közötti idõszak sanyarú sorsát idézik meg. A díszes tajtékpipák a módosabb életkörülmények bizonyságai.
Minden jog fenntartva 2024©