Balmazújváros Város Önkormányzatának Polgármesteri Hivatala

Balmazújváros Város Önkormányzatának Polgármesteri Hivatala Galéria,turizmus,könyvtár,közigazgatás,közterület fenntartás,önkormányzati feladatok_uj ellátása.

Céginformáció:
Balmazújváros lakosságszáma 18600 fõ, viszonylag stabilnak mondható.
A rendszerváltást követõ jelentõs számú munkanélküliség mára csökkenõ tendenciát mutat. Az egykori mezõváros fõleg az utóbbi évtizedekben sokat fejlõdött. A végbement folyamatok nagyban hatottak Balmazújváros arculatára, lakóinak életére, de nyugodt mezõvárosi jellegét megõrizte. A város idegenforgalmi vonzerejét mindenekelõtt a településközpont jellegzetes és hangulatos mezõvárosi megjelenése, Kossuth téri díszpark, körülötte néhány mûemlékjellegû és városkép értékû épülettel, mûemlékkel és szoborral adja. Mûemlékjellegû értékei a városnak: a Semsey-kastély, a római katolikus és a magyar református templom, a német református templom, a városháza, a Veres Péter emlékház, a Kishortobágyi Csárda, a Batthyány u. 26. sz. alatt lévõ lakóház, a Semsey Andor Múzeum. Mindezek mellett kedvezõ a városnak az a sajátossága, hogy intim, csendes, Európában egyedülálló pusztai természeti környezetben terül el.
A város jellegzetes eseménye, immár hagyománya az évenként megrendezésre kerülõ Balmazújvárosi Kulturális Napok rendezvénysorozat (augusztus 20-t megelõzõ hét).
Balmazújváros a népi hagyományok õrzõje a számos népi kismesterség mûvelésében is, mint citerakészítés, vesszõfonás, szíjgyártás, kalapkészítés, nádmûvesség.
A város neves szülöttei: Vers Péter író, politikus, Lengyel Menyhért drámaíró, Soós Imre színész, Sarkadi Imre író, Holb Margit iparmûvész, Palotai Erzsébet festõmûvész, Mihalkó Zoltán kalaposmester. Balmazújvárosban volt földbirtokos a magyar tudomány és kultúra egyik legnagyobb mecénása, a mineralógus Semsey Andor.

Balmazújváros kész az elõremutató változásokra és ezt az itt élõk az elmúlt években jelentõs anyagi hozzájárulásaikkal, áldozatvállalásaikkal sorozatosan kinyilvánították. Elsõdlegességgel kezelendõ feladatunknak érezzük a fõként helyi lehetõségeket kihasználó munkahelyteremtést iparosítást; az infrastruktúra és az idegenforgalom fejlesztését.

A város településfejlesztési koncepciója a lakóhely minõségének javítása, a lakókörnyezet fejlesztése. Ezt is figyelembe véve a város rövid és hosszú távú fejlesztési terveiben szerepel a belvízelvezetõ rendszer teljes körû felújítása, a település valamennyi útjának szilárd burkolatúvá tétele, a városi sport- és szabadidõcsarnok megépítése, kerékpárutak építése.

A város önkormányzata a közigazgatási terület alig kihasznált lehetõségeivel várja a településre a beruházni, befektetni szándékozókat. A település keleti határrészein kitûnõ minõségû termõtalajon a minõségi növénytermesztési feltételek adottak. A várost nyugatról körülölelõ Hortobágyi puszta az állattartásban, elsõsorban a biotermelésben lehet piac- és versenyképes. A mezõgazdasági termékek mennyisége megalapozza az élelmiszer-feldolgozó, -elõkészítõ, -hûtõ stb. ipari beruházási szándékokat. Az iparban beruházni szándékozók részére az önkormányzat kedvezményes árú telkeket kínál. A világörökség részévé nyilvánított Hortobágyi Nemzeti Park és a településközpontban található, gyógyvízû termálfürdõ a két legfontosabb idegenforgalmi beruházási vonzerõ, mely a gyógy- és az ökoturizmus fejlesztésének lehetõségét kínálja.

Üzleti ajánlat:
galéria,turizmus,könyvtár,közigazgatás,közterület fenntartás,önkormányzati feladatok_uj ellátása

Cégnév: Balmazújváros Város Önkormányzatának Polgármesteri Hivatala
Székhely: 4060 BALMAZÚJVÁROS, Kossuth tér 4-5.
Levelezési cím: 4060 BALMAZÚJVÁROS, Kossuth tér 4-5.
Telefon:
mobil: (52) 580-102

Minden jog fenntartva 2024©