Bp. XII. kerület Hegyvidéki Önkormányzata

Bp. XII. kerület Hegyvidéki Önkormányzata Galéria,könyvtár,turizmus,közigazgatás,közterület fenntartása,helyi hírek,önkormányzati feladatok_uj ellátása.

Céginformáció:
Évek óta sokan sürgették kerületünkben a helytörténeti kutatómunka és kiállítóhely megszervezését, a helytörténeti emlékek gyûjtésére is több kezdeményezés történt. Felismerve a rendszeres és tudományos igényû helytörténeti gyûjtõ-feldolgozó és publikáló tevékenység szükségességét, a Hazafias Népfront XII. kerületén belül az 1970-es évek elején Helytörténeti Munkabizottság alakult, megkezdõdtek a gyûjtõ és rendszerezõ munkálatok. Több szerv összefogásának eredményeképpen jött létre a XII. kerületi Helytörténeti Gyûjtemény 1973-ban egy Városmajor utca 76. alatti kis tárolóhelyen, ahol a gyûjtési tevékenységet erõsen korlátozta a félszobányi terület.

A kerületi gyûjtemény kialakításában meghatározó szerepe volt Gyõry Gáspár könyvtáros-tanárnak, aki a Táncsics Mihály Gimnáziumban kezdte el szervezni a kutatásokat (emlékét, helytörténeti, könyvtárosi, pedagógusi munkásságát 1993-ban tudományos emlékülés megrendezésével méltatta a Városmajori Gimnázium és a kerületi Önkormányzat). További jelentõs érdemeket szerzett Kahlich Endre helytörténész és Molnár Imre, aki hosszú éveken keresztül, áldozatos munkájával irányította a kis hegyvidéki gyûjteményt. 1984-ben végre a helytörténeti gyûjtemény egy nagyobb helyiségbe költözhetett: megkapta a Maros utca 1. alatti galériázott kiállítóhelyet, amely eredetileg könyvkötõ mûhely volt.

Az idõk során jelentõs számú, több mint 40 ezres tétellé nõtt a tárolt anyag. Molnár Imre dacolva a mostoha körülményekkel, óvta és gondozta kerületünk odakerült kincseit, helytörténeti rendezvényeken és ismeretterjesztõ publikációkon keresztül találva meg az utat a gyermekekhez és a lakossághoz.

A Maros utcai helyiség, amely kiállítóhelyként, kutatóhelyként, raktárként is kellett, hogy funkcionáljon, az 1990-es évek végére alkalmatlanná vált feladata betöltésére. 1998 szeptemberében költözött át a helytörténeti gyûjtemény a Városmajor utca 16. szám alá, ahol korábban egy három tantermes iskola mûködött. Molnár Imre idõs korára való tekintettel már nem vállalta a költözéssel járó többletfeladatok_ujat, szervezési munkát, így a komoly felújítási munkálatokat és a költözést már az új vezetõ, dr. Gergely Katalin felügyelte.

A Városmajor utcai helytörténeti gyûjtemény helyiségei egyúttal képzõmûvészeti kiállítások helyszínei is voltak, helytörténeti és képzõmûvészeti rendezvények és kiállítások követték egymást.

2004 végén a Hegyvidék Önkormányzata - a kerület gazdag múltjára való tekintettel - külön helytörténeti gyûjtemény kialakításáról határozott a Beethoven utca 1/b. alatt. 2005. január 1-jén önálló intézményként megalakult a Hegyvidéki Helytörténeti Gyûjtemény és Galéria, melynek vezetésével dr. Müllner Jenõt bízták meg. A képzõmûvészettel foglalkozó galéria a Városmajor utca 16. szám alatti kiállítóhelyen változatlanul folytatódik tovább, míg az intézmény székhelye és egyben a Hegyvidéki Helytörténeti Gyûjtemény a Beethoven utca 1/b. alá költözött. Itt kapott helyett az idõszaki helytörténeti kiállítás, valamint teljes körû infrastrukturális adottságok mellett, elõzetes bejelentkezést követõen bárkinek lehetõsége van helytörténeti kutatómunkát végezni, a gyûjteményben kialakított helytörténeti-fõvárostörténeti könyvtár dokumentumait használni.

Szilárdan hiszünk abban, hogy egy jól kialakított, és a nagyközönség elé színvonalas kiállításokkal lépõ helytörténeti gyûjtemény képes a kerületben élõk lokálpatriotizmusát erõsíteni, a Hegyvidékhez való kötõdést szorosabbra fûzni. A történészek, muzeológusok munkája mellett a lakosság, a hegyvidéki polgárok támogatására is szükség van, hiszen az õ visszaemlékezéseik, használati tárgyaik azok, amelyekbõl kerületünk történelme valójában felépül és bemutathatóvá válik.

Üzleti ajánlat:
Galéria,könyvtár,turizmus,közigazgatás,közterület fenntartása,helyi hírek,önkormányzati feladatok_uj ellátása.1962. január 10-én született Budapesten. 1980-ban érettségizett a II. Rákóczi Ferenc Gimnáziumban. Egy évig segédkönyvtáros volt az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán 1981-1982-ben elõfelvételisként sorkatonai szolgálatot teljesített Szombathelyen.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem magyar-történelem szakán 1987-ben szerzett magyar nyelv és irodalom-történelem szakos középiskolai tanári oklevelet. Elsõ és egyetlen munkahelye 1994-ig, képviselõvé választásáig a budapesti Toldy Ferenc Gimnázium.

Több konferencián, nemzetközi szemináriumon adott elõ az oktatásfejlesztés, a pedagógiai innováció és a szakmai érdekképviselet tárgykörében. Részt vett az Oktatással a Demokráciáért (1991) és a Pro Scholis Urbis Alapítványok (1992) munkájában.
Tanárként bekapcsolódott a fiatal pedagógusok egyesületi szervezkedéseibe. 1988-ban alapító tagja a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének. 1993-ig a PDSZ ügyvivõje, szóvivõje. Szerkesztette a PDSZ lapját, a Rációt és a PDSZ-füzeteket. A Független Szakszervezetek Demokratikus Ligájának a választmányi és tanácstagja.

A Liga képviseletében részt vett az Ellenzéki Kerekasztal munkájában. A Közoktatási Tanács és az Oktatási Érdekegyeztetõ Tanács tagjaként aktívan részt vett a közoktatási és szakképzési törvényt, illetve a közalkalmazotti törvényt elõkészítõ vitákban.

1993. októberében belépett a Fideszbe, ekkor minden szakszervezeti tisztségérõl lemondott. A párt oktatáspolitikai kabinetjének a vezetõje. 1994. óta a Fidesz alelnöke, ettõl az évtõl parlamenti képviselõ. 1994 júniusától a Fidesz - Magyar Polgári Párt képviselõcsoportjának frakcióvezetõ-helyettese, 1995. februárjától humánpolitikai kabinetvezetõje. Az oktatási, tudományos, ifjúsági és sport állandó bizottság alelnöke, a bizottság ellenõrzési albizottságának az elnöke, részt vesz a sport, valamint a felsõoktatási albizottság, továbbá a tudományos és innovációs nyílt albizottság munkájában is. 1994. december 22-tõl 1995. december 1-jéig a költségvetési és pénzügyi állandó bizottságnak tagja, ezen belül az államháztartási és privatizációs albizottságban dolgozott. 1995. december 1-jétõl az emberi jogi, kisebbségi és vallásügyi állandó bizottság, ezen belül a cigánypolitikai vitanapot elõkészítõ, valamint a Jogsértettek Egyesületének megkeresésére az alkotmányügyi bizottsággal együtt alakított albizottságok tagja. 1997-1998-ig a Fidesz frakcióvezetõje volt.

1998. július 8-tól Orbán Viktor kormányában oktatási miniszter. 2001. májusában a Fidesz-Magyar Polgári Párt elnökévé választják, ezért július 15-én lemond az oktatási tárca vezetésérõl. A 2002. évi választások után az országyûlési képviselõcsoport vezetõjévé választják. Az elnöki és frakcióvezetõi pozíciójáról 2002. július 15-én mondott le.

2003. május 17-én a Fidesz- Magyar Polgári Szövetség alelnökévé választják. 2006. április 23-án harmadszorra is a Hegyvidék országgyûlési képviselõjeként jut a Parlamentbe. 2006. október 1-én a Hegyvidék polgármesterévé és fõvárosi önkormányzati képviselõvé választják. 2007. május 19-én ismét a Fidesz alelnökévé választják.

Nõs, felesége Beck Andrea pszichológus. Négy fiúk született. Benedek (1992), Ágoston (1996), Ábel (1999), Barnabás (2001)

Cégnév: Bp. XII. kerület Hegyvidéki Önkormányzata
Székhely: 1126 Bp. Böszörményi út 23-25.
Levelezési cím: 1126 Bp. Böszörményi út 23-25.
Weboldal: www.hegyvidek.eu

Minden jog fenntartva 2024©