Karcag Város Polgármesteri Hivatala

Karcag Város Polgármesteri Hivatala

Céginformáció:
A Nagykunság központjának története a 13. századi mongol pusztításig nyúlik vissza. A kunok az ázsiai törökség kipcsak ágából származnak. A magyarországi letelepedésük után keresztény hitre tértek, beilleszkedtek a rendi magyar társadalomba. Kiváltságos népként fegyverrel szolgálták a királyokat. Magyarrá váltak, õsi nyelvüknek, kultúrájuknak néhány eleme napjainkig tovább él földrajzi nevekben, szavakban, szólásokban.
A nagykunsági városok hatalmas határa a török hódoltság idején, a 17. században alakult ki úgy, hogy az elpusztult apró falvak megmaradt népét és határát bekebelezték. Ezért is mondjuk Hatkunságnak mikrotájunkat, mivel csak hat település éledt újjá a 18. században. Ezek életmódját a pusztákon ûzött legeltetõ állattartás és a tanyás földmûvelés jellemezte. Mezõvárosi rangját is ez a termelési szerkezet adta századokon keresztül.
A huszonháromezer lelket számláló település fekvésébõl, kulturális, kereskedelmi, egészségügyi, oktatási és gazdasági szerepébõl következõen vált a táj központjává. Jellegzetes alföldi mezõváros, amelyik településformájában, intézményeinek sokaságában, külsõ kapcsolatrendszerében érhetõ tetten.
A városban sokszínû kulturális élet zajlik. A Györffy István Nagykun Múzeum kiállításai, a Kántor Sándor Fazekasház és a Nagykunsági Tájház kínálata mellett a Városi Csokonai Könyvtár és a Déryné Mûvelõdési Központ színes programjai vonzók. Augusztusban a magyar államiság ünnepe környékén a hagyományokra épülõ Nagykunsági Kulturális Napok programjait sok látogató tekinti meg.
Karcag társadalma sokrétû, lakosai büszkék múltjukra, hagyományaikra. Protestáns magyarságát a Kossuth teret ékesítõ romantikus stílusú református templom, az egykori görög kereskedõk jelenlétét a szép ikonosztázú görög templom, a katolikusokat - akiket a 18. században királynõi parancs telepített le - századunk fordulóján épült kecses katolikus templom igazolja.
Városunknak jelentõs a mûvészeti élete. Híres a fazekassága. Itt élt és alkotott a Kossuth-díjas Kántor Sándor, ma is több mûhelyben forog a korong. A városban alkot Györfi Sándor Munkácsy-díjas szobrászmûvész, akinek bronzba álmodott köztéri szobrai sok helyen ékesítik a településeket. A 4. sz. fõút mellett a Kis-Hegyesbori halmon áll a Kun emlékhely, amely a kunok betelepülésének állít emléket. A város Szimfonikus Zenekara, Szalonzenekara, a Városi Vegyeskar és Vonós kamarazenekar is hozzájárul a színes zenei élet teljesebbé tételéhez.
Karcag a Hortobágyi Nemzeti Park déli fogadókapuja. Az alföldi puszta látványa, a kunhalmok titkokat rejtõ kúpjai, a szélmalom és a szárazon álló ötlyukú Zádor-híd meglátogatása kellemes kirándulást, a karcagi thermál vizû fürdõ és az uszoda pihenést és gyógyulást kínál az idelátogatóknak. Apróvadban gazdag határában a vadászok találnak maguknak programot, míg az éhes embereket a tájjellegû gasztronómiai ínyencségek elégítik ki.

Üzleti ajánlat:
közigazgatás
közszolgáltatás
településfejlesztés
pályázat
kultúra
rendezvényszervezés
sport
oktatás
polgármesteri hivatal
településrendezés
idegenforgalom
turizmus
civil szervezet
gyógyvizű strandfürdő
ipari park

Cégnév: Karcag Város Polgármesteri Hivatala
Székhely: 5301 Karcag, Kossuth tér 1.
Levelezési cím: 5301 Karcag, Kossuth tér 1.
Telefon:
mobil: 06/59-500-610
Weboldal: www.karcag.hu

Minden jog fenntartva 2024©